PRANEŠIMAS APIE 20-ĄJĮ EUCARPIA KONGRESĄ CIURICHE

2017-03-15

Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų vedėja dr. Gitana Štukėnienė 2016 metų rugpjūčio 28 d. rugsėjo 2 d. dalyvavo Šveicarijoje, Ciuriche vykusiame tarptautiniame generaliniame EUCARPIA kongrese „Plant Breeding: the Art of Bringing Science to Life". Nors EUCARPIA yra Europos selekcininkų organizacija, tačiau kongrese  pranešimus pristatė mokslininkai iš visų žemynų. Renginyje dalyvavo 420 mokslininkų iš 48 šalių. Organizatoriai sudarė įdomią programą, kurios dėka buvo galima pasidalinti žiniomis, idėjomis, bendradarbiavimo galimybėmis. Tarptautiniame kongrese pristatyti pranešimai apie naujas mokslo kryptis augalų genetikoje ir selekcijoje, kalbėta apie šiuolaikinius augalų kokybės tyrimus, apimant įvairias sodininkystės sritis – javus, pašarinius augalus, vaisius, daržoves, vaistinius, dekoratyvinius augalus ir genetinius išteklius. Buvo aplankytas ir Ciuricho universiteto Botanikos sodas, susipažinta su ten auginamais ir tiriamais augalais.

Tad 2017 m. kovo 15 d. 13.00 val. kviečiame į pranešimą apie 20-ąjį generalinį EUCARPIA kongresą Ciuriche (Šveicarijoje), kuris vyks VU Botanikos sodo informacinio centro salėje.

Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į Botanikos sodą (1,5 EUR).