Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

BONSAI MEDELIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2017-04-29

Balandžio 29 d., šeštadienį, 12.00 val. kviečiame į kūrybines BONSAI medelių dirbtuves !

Bonsai – tai medžių formavimo menas, atkeliavęs iš Tolimųjų Rytų, kur puoselėjamas jau daugiau kaip 2000 metų. Ši meno rūšis iš pradžių atsirado Kinijoje, vėliau paplito ir Japonijoje. Žodis „bonsai“ sudarytas iš dviejų žodžių „Bon“ bei „Sai“ ir japonų kalba reiškia „padėklą“ bei „sodinti“. Tad bonsai – tai auginimo padėkle arba estetinės medžių miniatiūrizacijos menas, apimantis šakų ir šaknų formavimą, laistymą bei priežiūrą. Bonsai meno tikslas – semiantis kūrybiškumo iš gamtos, suformuoti miniatiūrinį medelį taip, kad jis atrodytų kaip natūraliai gamtoje augantis senas medis.

Šių kūrybinių dirbtuvių metu www.bonsaisodas.lt komanda pasakos apie esminius bonsai meno formavimo principus ir demonstruos kaip kuriami medeliai. Kiekvienas dalyvis galės pabandyti  savarankiškai kurti bei persodinti, o norintieji – ir įsigyti savo sukurtą medelį. Užsiėmimo metu bus galima įsigyti ne tik meistrų sukurtų bonsai medelių, bet ir jų priežiūros priemonių.

Užsiėmimo kaina 10 EUR, į kurią įskaičiuotas ir įėjimo mokestis į VU Botanikos sodą. Būtina išankstinė registracija el. paštu edita.turskiene@bs.vu.lt , parašant savo vardą, pavardę bei telefono numerį.