Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

PASAULINĖ MEZGIMO DIENA

2017-06-10

Birželio 10 d., šeštadienį, VU Botanikos sode vyko PASAULINĖS MEZGIMO DIENOS VIEŠUMOJE ŠVENTĖ.

Buvo kviečiami visi, kurie mėgsta megzti arba nori pamėgti, viešoje erdvėje paminėti visame pasaulyje švenčiamą dieną, apjungiant rankdarbių mylėtojus ir kurti vieną mezginį kartu.

Kaip viskas vyksta ir atrodo? Pasaulinė mezgimo viešumoje diena (angl. Worldwide Knit in a Public Day) minima nuo 2005 metų. Jos tikslas – suburti bendraminčius, padaryti pasaulį šiek tiek geresniu bei gražesniu, ir žinoma, įsitraukti į Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos paminėjimą. Pasirodo, kiekvienas savanorių suorganizuotas mezgimo renginys yra suskaičiuojamas. Pavyzdžiui, pernai šiame projekte dalyvavo 57 valstybės (daugiau informacijos http://www.wwkipday.com/). Šįmet mezgėjai Vilniuje susibūrė VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia buvo keliasdešimt moterų su vaikais ir labai atsakingai pasiruošusios: su vąšeliais, paklotais, sulankstomomis kėdutėmis ir net skėtukais nuo saulės ar galimo lietaus.

Visi dalyviai mezgė žiedus, kuriais vėliau padabino seną liepą liepų alėjoje, kūrinys buvo pavadintas "Žiedai iš dangaus"


Prie kūrinio "Žiedai iš dangaus" stovi mezgimo viešumoje dienos organizatorės Margarita Žukauskaitė ir Sandra Medzevičiūtė-Gudeliauskienė

Mezgimo šventės akimirkos

Mezgimo šventės akimirkos