KAIRĖNŲ VASAROS FESTIVALIS: "SUBTILU-Z"

2017-07-20

Liepos 20 d. 19.00 val. Kairėnų vasaros festivalis: "Subtilu-Z" VU Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius).

Liepos 20 dieną, 19 val. Kairėnų vasaros festivalio koncerte skambės pasaulio muzika ir gražiausios kūrinių improvizacijos, kurias atliks keturi profesionalūs muzikantai, pasivadinę grupe “Subtilu-Z”: Povilas Velikis – akordeonas, Dmitrijs Mihailovs – akordeonas, Laurynas Vaitkus – tenorinė birbynė, Vytautas Švažas – perkusija.

“Subtilu-Z” yra ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinės skambesio kokybės ir per vienuolika gyvavimo metų ženkliai priartėjęs prie šio ambicingo plano išpildymo. Empirinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad
a) muzika nėra tik garsas;
b) instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti;
c) muzikinės energijos nebūna per daug. Taip pat ir patvirtinti seniai žinomą aksiomą, jog
d) svarbu ne tai, kas grojama, o kaip.

Tai yra didysis ketvertas... Tiksliau, daugiau nei ketvertas, palaikomas gerų bičiulių anapus scenos. O kiekvienas klausytojas, atsidūręs Subtilu-Z veikimo zonoje, pavirsta šito nuotykio suokalbininku ir muzikinio pasakojimo personažu. Jie kuria tai, ką jie mano esant geriausiu dalyku pasaulyje, eina link to, kas jų jutimu yra muzikos pašaukimas ir tikslas - sujaudinti klausytoją, kalbėti jam, atskleisti vidinius, svarbius išgyvenimus.

„Subtilu-Z” tiesiog kviečia drauge jausti muzikos malonumą, pasiduoti jos energijai, išjungti analitinį protą, atsiriboti nuo prietarų ir paprasčiausiai išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais. O kai tai atliekame ypatingoje aplinkoje – Botanikos sode – abejingų tikrai nelieka. Susitikti koncerte kviečia GEROS MUZIKOS EKSPERTAI ir restoranas AULA.
KONCERTŲ PRADŽIA 19:00 VAL.
Bilietus platina www.tiketa.lt ir 3 val. iki koncertų pradžios prie įėjimo į sodą.
Bilieto kaina: 13 EUR, koncerto dieną 15 EUR

Penktasis Kairėnų vasaros festivalis, kurį pristato „Geros muzikos ekspertai“ ir restoranas „Aula“, startuoja birželio 1 d. Koncertai vyksta VU Botanikos sode, vietoje, kurioje dera nuostabūs vaizdai, grynas oras ir puikus laikas jį leidžiant šeimomis, poromis ar pavieniui. Ir visa tai galima rasti pačiame Vilniaus mieste. Nuo birželio iki rugsėjo žiūrovai turi galimybę mėgautis Kairėnų dvaro parko žaluma, gražiausiais augalais ir medžiais bei geriausių Lietuvos atlikėjų koncertais po atviru dangumi.

VU Botanikos sodas pasiekiamas tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu. Mėgstantiems sveiką gyvenimo būdą – dviračiais ir pėsčiomis. Bet kuriuo atveju, atvykus čia – praleistas laikas bus pats geriausias besibaigiančiam savaitgaliui. Kviečiame atsinešti pledus bei pasidaryti šaunius piknikus po atviru dangumi.
Koncertų vietą pasieksite:
• VU Botanikos sodas: Kairėnų g. 43, Vilnius
• Vykdami viešuoju transportu, sėskite į 18, 38 maršrutų autobusus. Atvykę išlipkite stotelėje „Kairėnai”.
• Vykstantiems automobiliu – važiuokite Saulėtekiu, Plytinės gatve, privažiavę nedidelį žiedą važiuokite tiesiai, kol kairėje pusėje pamatysite didžiulę automobilių stovėjimo aikštelę (apie 3 km).