Kalendorius

LIETUVOS SFINKSAI. ILIUSTRACIJŲ PARODA (AUT. M. JASNAUSKAITĖ) IR R. DZINDZILIAUSKAITĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA

2018-08-18 iki 2018-08-19

Drugių pavadinimas kilo dėl jų vikšrų, galvą pariečiančių žemyn, krūtinę iškeliančių aukštyn, taip primindami mažą senovės egiptiečių sfinksą. Lietuvoje iš viso užfiksuota 18 rūšių sfinksų.
Idėja sukurti sfinksų iliustracijų ciklą kilo skaitant Ričardo Kazlausko ir Broniaus Šablevičiaus pažintinius leidinius apie Lietuvos drugius ir sfinksus. Ši drugių šeima Moniką patraukė išskirtine išvaizda ir rūšine įvairove.
Parodos autorė yra dalyvavusi grupinėse parodose Portugalijoje, JAV, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, iliustruoja knygas, Monikos piešiniai naudojami kuriant drabužių kolekcijas ir spausdinant atvirukus. Kūrėja nuo pat vaikystės žavėjosi gamta, mėgo gilintis į įvairius gyvųjų sistemų veikimų mechanizmus, todėl pasirinko molekulinės biologijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete. Jų metu Monika susidomėjo mokslinėmis iliustracijomis.

Rūtos . Dzindziliauskaitės tapybos darbų paroda 'Paskui saulę'

apie autorę Rūta Dzindziliauskaitę:

Labai anksti atsiliepiau į savo pašaukimą ir niekuomet nesiblaškiau. Kauno keturmetė dailės mokykla, Kauno aukštesnioji meno mokykla (buvusi Stepo Žuko), Vilniaus Dailės Akademijoj įgytas bakalauras, magistras. Visa tai bėgo prabėgo. Pasiglemžė buitis ir šeima. Vaikams paaugus teko atradinėti save iš naujo. Grįžau į save, grįžau atgal į savo sielos namus.

Šiuo metu gyvenu ir kuriu užmiestyje, nes gamta- tai mano mūza, mano religija. Man gyvybiškai būtina prisiliesti prie žemės, kad atgaučiau jėgas, kad susirankiočiau išsibarsčiusias savo mintis ir galėčiau kurti.''