Žaliojo pastato atidarymo šventė

Paskelbta: 2017 04 03

Balandžio 22-23 d. 

Vilniaus universiteto Botanikos sodas kartu su „Open House Vilnius“ kviečia į ŽALIOJO PASTATO atidarymo šventę !

Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove. Šio pastato rekonstrukcija – išskirtinis pavyzdys ne vien mūsų šalyje.

Balandžio 22-23 d. nuo 10.00 iki 18.00 val. lankytojai galės apsilankyti ant žaliojo stogo bei ekspozicijų salėje, kur vyks bonsai medelių paroda.

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, kurią VU Botanikos sodo lankymo valandomis galės aplankyti visi Botanikos sodo svečiai. Žemesniuose aukštuose esančios erdvės skirtos švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetams, laboratorijoms; prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpintas modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato rekonstrukcijos architektai "R. Paleko Arch studija", kurios vadovas yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jų idėją – apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis, buvo tikras iššūkis ir rangovams UAB „Rekreacinė statyba“, ir VU Botanikos sodo specialistams. Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimo ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujų, inovatyvių idėjų  kūrimui ir išbandymui.


grįžti