BALANDŽIO 21 D. SAKURŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ VINGIO SKYRIUJE

Jau ne pirmus metus pavasaris dovanoja mums nuostabų reginį – SAKURŲ ŽYDĖJIMĄ !
Nors sakuros nėra lietuviški augalai, bet tokiam nuostabiam žiedų svaiguliui sunku atsispirti ir lietuviams. Sakurų arba japoniškų vyšnių žydėjimo šventė atkeliavo iš tolimosios Japonijos, kur šie gražiai žydintys augalai yra ypač gerbiami. Sakuromis lietuviškai vadiname keletą vyšnių rūšių, kilusių iš Rytų, kurių baltai rausvi ir trapūs žiedai sukuria nepakartojamą šventę.
Japonijoje sakurų žydėjimo festivalis vadinamas „Hanami“. Išvertus iš japonų kalbos tai reiškia gėlių stebėjimą.
Šiemet šį šventė bus ypatinga, nes švęsime ją ne dieną, o vakare, nuo 20.00 iki 23.00 val.
„Hanami“ paprastai švenčiama dieną, o naktį šventė jau vadinama „Yozakura“, kas reiškia „naktinė sakura“.
Sutemus Botanikos sodo sakuros nušvis įvairiomis spalvomis, kurias kurs įspūdingos šviesų instaliacijos. Po sodą plevens japoniškos arfos bei fleitos shakuhachi garsai.
Galėsite mėgautis Buto – šiuolaikiniu japonų šokiu bei stebėti tradicinę japoniškos arbatos ceremoniją.
Tad kviečiame mažus ir didelius apsilankyti Vingio parke šalia Neries esančiame VU Botanikos sode balandžio 21 d. vakarą !
Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodo skyrių Vingyje (M.K.Čiurlionio g. 110, Vilnius) – 1,5 EUR