NAKTINĖ SAKURŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ YOZAKURA

Š.m. balandžio 21 d. vakarą VU Botanikos sodo Vingio skyrius kvietė stebėti naktinį sakurų žydėjimą YOZAKURA.

Apšvietimo dizainerė, šviesų instaliacijų kūrėja Rūta Palionytė kartu su Užupio meno inkubatoriumi pristatė unikalų meninio apšvietimo projektą – sakurų žiedų ir šviesų instaliacijos šventę nakties sutemose.

Yozakura (iš japonų k. „Naktinė sakura“) – tai sena japonų tradicija stebėti dekoratyvinių vyšnių žydėjimą naktį. Sakurų žiedai simbolizuoja pavasarį, atsinaujinimą, besikeičiančius gyvenimo ciklus. Atėjusieji galėjo pajusti žydėjimo emociją, grožio trapumą bei džiaugsmą tamsos ir šviesos priešybėje.

Dar vienu ryškiu renginio akcentu tapo tarpdisciplininės menininkės, choreografės ir atlikėjos, butō šokio teatro Vilniuje įkūrėjos Sakurako perfomansas. Tradicinių Japonijos kovos menų ir butō šokio meno paslapčių Sakurako sėmėsi iš daugybės meistrų Japonijoje bei Europoje, jos pasirodymai itin palankiai vertinami tarptautinėse scenose – nuo Amsterdamo iki Tokijo.

Šventėje sveikinimo žodžius tarė Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, VU Botanikos sodo direktorius dr. A.Skridaila, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai bei kiti.