Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

LATVIŲ MENININKĖS KARINE PARONYANC TAPYBOS DARBŲ PARODOS „VOYAGE BOTANICA“ ATIDARYMAS

2024-07-05

Liepos 5 d., 13 val. VU Botanikos sode bus atidaryta žinomos latvių menininkės Karinės Paronyanc (Karine Paronyanc) tapybos darbų paroda „Voyage Botanica“. Paroda specialiai į Vilnių atkeliaus iš Latvijos universiteto Botanikos sodo Rygoje.

 

Latvių menininkės paroda bus atidaryta kartu su tradicine, jau dešimtąja VU Botanikos sodo žiedų paroda „Lelija Mindaugo Karūnai“. Latvių tapytoja K. Paronyanc pristato botaninių fantazijų ciklą, apimantį įvairius menininkės kūrybos etapus. Pasitelkdama įvairias gėlių formas ir spalvas, menininkė tyrinėja gamtos reiškinius, visatos dėsnius ir gyvybės kilmės paslaptis. 

Paroda VU Botanikos sodo muziejuje rengiama neatsitiktinai. Ji yra tarsi pasveikinimas iš Latvijos universiteto Botanikos sodo Rygoje, kuriame savo studiją įkūrė tapytoja K. Paronyanc. 

Menininkė yra sukūrusi ne vieną konceptualaus meno projektą, rengusi multisensorines parodas. Vis dėlto „Voyage Botanica“ bus apsieita be instaliacijų, įmantrių koncepcijų ir sudėtingų techninių sprendimų. Ši paroda įkūnys lengvumo ir vasaros nuotykių troškimo jausmą.

K. Paronyanc įkvėpimas – misija išsaugoti išsaugoti planetos biologinę įvairovę. Jos meno filosofijai apibūdinti tinka terminas „BIO menas“. Menininkės darbai skatina iš naujo pažvelgti į tapybą iš natūros, mokymąsi iš gamtos ir gyvenimo grožį.

APIE AUTORĘ

Latvijos menininkė Karinė Paronyanc baigė tapybos studijas Latvijos dailės akademijoje, yra Janio Rosenthal meno koledžo absolventė. Studijavo Florencijos dailės institute Italijoje.

KAS: Karine Paronyanc (Latvija) tapybos darbų paroda VOYAGE BOTANICA
KUR, KADA: VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g. 43, Vilnius), parodos atidarymas: liepos 5 d., 13 valandą. Paroda veiks liepos 5-28 d., penktadieniais ir savaitgaliais nuo 10 iki 19 val.
KAINA: parodos lankymas nemokamas, reikia įsigyti VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.