Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŽEMĖS DIENOS IR PAUKŠČIŲ GRĮŽIMO ŠVENTĖ

2017-03-18

Kovo 20 dieną švenčiama Pasaulinė Žemės diena arba astronominis pavasaris. Nuo šiol nakties trukmė tampa vienoda su diena ir iki Joninių vis labiau trumpėja. Lietuviai nuo senų laikų šią dieną šventė kaip Pavasario lygiadienį (Lygę). Vienas iš svarbiausių artėjančio pavasario simbolių – sugrįžtantys paukščiai. Tad KOVO 18 D., šeštadienį, 13.00 val. VU Botanikos sodas kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia į Žemės dienos ir paukščių šventę, kurioje laukiami visi !

Ornitologas GEDIMINAS PETKUS šventės dalyviams papasakos ir parodys, kokie įvairūs gali būti inkilai ne tik paukščiams, bet ir drugiams, bitėms, šikšnosparniams ir netgi boružėlėms. Bus galima sužinoti, kokios paukščių rūšys gyvena inkiluose, kaip teisingai juos iškabinti, į kurią pusę reikėtų juos atgręžti ir dar daug kitų įdomių ir svarbių dalykų. Žiūrėsime vaizdo reportažus, susipažinsime su įvairių rūšių zylėmis, varnėnais, bukučiais, lipučiais, musinukėmis, klykuolėmis ir net pelėdomis! 

Po paskaitos pakviesime kabinti inkilus ant VU Botanikos sodo medžių.

Jeigu atsinešite savo inkilą, į sodą įleisime nemokamai ! Kaip teisingai pasigaminti inkilą galite rasti: http://www.birdlife.lt/inkilai

Taip pat neužmirškite užkandžių piknikui, o Botanikos sodas jus pavaišins žolelių arbata.

Į šiuos visus klausimus atsakysime Žemės dienos šventės metu:

Kas tai yra inkilai?  

Kokį inkilą pasirinkti? 

Kaip pasigaminti lentinį inkilą? 

Kaip pasigaminti uoksinį inkilą? 

Kokie turėtų būti inkilų matmenys? 

Kokios detalės pagerina inkilo kokybę?

Kaip, kur ir kada iškelti inkilus?

Ar reikia valyti inkilus?

Kaip apsaugoti inkilus?

Tad sutikite paukščius šią ypatingą dieną, lauksime jūsų VU Botanikos sode kovo 18 d.!