Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

PAŽINTINIS RENGINYS „POMOLOGINIŲ KOLEKCIJŲ AUGALŲ ĮVAIROVĖ“

2020-09-18

Rugsėjo 18 d. 17 val. kviečiame visus lankytojus į VU Botanikos sodo pažintinį ir degustacinį renginį „Pomologinių kolekcijų augalų įvairovė“, kurį ves vyresn. botaninių kolekcijų kuratorė Auksė Meiduvienė VU Botanikos sode Kairėnuose. Susipažinsite su pomologiniais augalais, galėsite paragauti tuo metu derančių vaisių. Šilauogių, bruknių ir spanguolių, vynuogių skonius bei naudą žinote, tačiau ar esate ragavę šermukšnių, aronijų, aktinidijų, putinų ar geltonžiedžių sedulų vaisių ir žinote jų skonių įvairovę? Tai gali būti puikaus penktadienio vakaro staigmena!

Pomologija – sodininkystės šaka, tirianti ir klasifikuojanti vaismedžių bei vaiskrūmių veisles. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pomum, reiškiančio medžio vaisių, obuolį ir graikų kalbos žodžio logos – mokslas.
Pomologijos skyrius Kairėnuose įkurtas 1975 metais, 2011 m. pervadintas į Pomologinių kolekcijų grupę. Pomologiniams augalams auginti skirtas 14 ha plotas, dėl įvairių priežasčių jame kolekcijos ir „keliauja“ iš vienos vietos į kitą, didėja arba mažėja jų gausumas, sodinamos naujos.
Šalia tradicinių uoginių augalų - agrastų, serbentų, auginami ir retesni arba netradiciniai augalai: šermukšniai, sausmedžiai, svarainiai, šilauogės, spanguolės, vynmedžiai ir kt. Pagrindinėse kolekcijose sukaupta 830 rūšių, veislių, genetinių linijų ir selekcinių numerių augalai, per 150 – mažesnėse kolekcijose.

Dalyvių skaičius – 15 asmenų. Renginio kaina kiekvienam iš jų – 2 EUR, įsigijus lankytojo bilietą.

Grupė renkasi 17 val. prie pagrindinės VU Botanikos sodo Kairėnuose kasos (Kairėnų g. 57).

Norinčius dalyvauti prašome būtinai registruotis iš anksto el. paštu hbu@bs.vu.lt nurodant vardą, dalyvių skaičių, kontaktus.

Apie pomologines kolekcijas VU Botanikos sode skaitykite ČIA.