Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

TYRĖJŲ NAKTIS

2016-09-30

"Tyrėjų naktis" yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, kai pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Tyrėjų naktis kasmet mokslo entuziastus kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais.

Į visus renginius VU Botanikos sode būtina registracija el. paštu edukacija@bs.vu.lt El. laiškai pakviestiems dalyvauti užsiėmimuose ar ekskursijose bus išsiųsti iki rugsėjo 20 dienos, o esant galimybei ir anksčiau.

VU BOTANIKOS SODO PROGRAMA:

Atviros laboratorijos:

„Pasigaminkite augalų klonų patys“ - registracija baigta.

Visi esame nors vieną augalėlį užauginę, o gal dar bandysime užauginti, nes norime lygiai tokio pat kaip pas kaimyną. Ir būtinai sveiko . O jei dar tokį galėtume ir geriausiam draugui padovanoti…. Augalų klonavimas, štai kas mums gali padėti. Turite tik vieną? Turėsite visą milijoną per metus sveikų, gražių ir lygiai tokių pat… Ateikite, išklausykite, kaip ir kur tą galima padaryti. Biotechnologijų ir genetikos laboratorijoje galėsite išbandyti patys, kaip vyksta augalų klonavimas! Skirta nuo 14 m. ir vyresniems. Vienoje grupėje iki 25 žmonių.

„Rudens vaisiai“ - registracija baigta.

Įvertinama pateiktų pavyzdžių  vaisių morfologija ir ūkiškai vertingi požymiai (dekoratyvumas, derlius, skonis ir skanumas). Vaisių ir juos brandinančių augalų pažinimas naudojantis žmogaus pojūčiais. Vienoje grupėje iki 25 žmonių.

„DNR išskyrimas”registracija baigta.

Trumpa teorijos apžvalga ir saugaus darbo instruktažas. Parengtoje darbo vietoje atliekami pirminiai DNR išskyrimo etapai. Skirta nuo 16 - metų ir vyresniems. Vienoje grupėje iki 12 žmonių.

Ekskursijos:

„Ruduo žiedų pasaulyje“, 13.00 val. Ekskursiją ves dr. Gitana Štukėnienė. Ekskursijos metu bus supažindinta su dekoratyvinių žolinių augalų kolekcijomis ir juose vykdomais darbais. Grupėje iki 30 žmonių. Registracija baigta.

„Pilypas Fransas fon Zyboldas (Philipp Franz von Siebold) - atradėjas, diplomatas, vagis? Arba kaip Tolimųjų Rytų augalai atkeliavo į Europą“. 14.30 val. Ekskursiją ves Ramunė Žemgulytė. Pilypas Francas fon Zyboldas 1823-1830 metais dirbo ir gyveno Japonijoje. Dirbo gydytoju, bet domėjosi gamtos mokslais, etnologija, etnografija, istorija. Nagasakyje jis įkūrė medicinos mokyklą ir kliniką. Rinko botanikos, zoologijos, mineralogijos ir geologijos kolekcijas, dalį išsiuntė į Europą, dalį Japonijos valdžia konfiskavo. Jo dėka į Javos salą iš Japonijos pateko pirmas gyvas arbatmedžio augalas, davęs pradžią arbatmedžių plantacijoms šioje saloje. Ekskursijos metu bus galima išgirsti šio mokslininko istoriją, susipažinti su jo aprašytais augalais, apžiūrėti Japonišką sodą.  Grupėje iki 30 žmonių. Registracija baigta.

„Rudens paveiksle – medžių ir krūmų gyvenimas”. 16.00 val. Ekskursiją ves Gintarėlė Jurkevičienė. Bus galima apžiūrėti ir pasidžiaugti rudeninėmis augalų lapų spalvomis, dekoratyviais sumedėjusių augalų vaisiai, prisiminti, ko sodininkai neturėtų pamiršti, kad auginami augalai kuo geriau peržiemotų. Grupėje iki 30 žmonių. Registracija baigta.

www.tyrejunaktis.lt

https://www.facebook.com/events/752712571535038/