Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

KALĖDINĖS DIRBTUVĖS IŠ GAMTOS GĖRYBIŲ

Gruodžio 2 d. ir 9 d. nuo 12 val. VU botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.

Dalyviai galės aplankyti mokinių floristikos konkurso parodą "Dūzgiam Kalėdas sode!". Kviečiame rinkti savo gražiausią puokštę!

Kviečiame į žiemos dirbtuves kurti ir gaminti Advento vainikus, angelus, dovanų papuošimus ir eglutės žaisliukus... be jokių klijų ir dažiklių. Darbeliams naudosime tik džiovintus mūsų laukų ir darželių augalus.

Jurginų, bijūnų, medetkų, saulėgrąžų, plunksninių rudbekijų žiedai, debesylo ir leuzėjos graižai, dygmino pumpurai, įvairios kraujažolės, bitkrėsles, valgomųjų viksvuolių lapai, skaisteniai, čiužutės, blezdingūnės, linai, balandūnės nuklos dirbtuvių stalus:
– Advento vainikus pinsime iš kvepiančio šieno, ajerų, paparčių šakių lapų, puošime angelais iš ajerų bei levandų, obuolių griežinėliais, miškinio erškėčio uogomis;
– žaisliukų gamybai naudosime švendrų pūkus, gražinsime daugybe žiedų ir žolelių;
– dovanų dėžutes pildysime gamtiniais užpildais ir kvėpinsime kvapapuokštėmis bei skoniapuokštėmis iš aniužių, kinmėčių, juozažolių, peletrūnų ir kt.

Dirbtuvėse sužinosite kaip tinkamai džiovinti augalus, kalbėsime apie jų savybes, vaišinsimės ypatingomis arbatomis, topinambų kava–kakava. Pasitarsime kaip kurti praktišką ir puošnią aplinką naudojant augalus, kuriuos paprasta auginti savo pievelėse ir darželiuose.

Dirbtuvėse sukurti darbai džiugins ne vienerius metus, o pabodusius atgal į gyvybės ciklą lengvai priims gamta. Renginį ves Rasa Buslavičienė, edukacinio ūkio „Žolynų namai" įkūrėja. Rasa skatina pažinti mūsų aplinkoje augančius augalus ir moko kaip įvairiai juos panaudoti. Lektorė pati augina ir retų spalvų, formų, aromatų, tradicinių augalų ir jų veislių kolekciją.

Būtina išankstinė registracija el. P. rasa@zolynunamai.lt, arba tel. 8 652 846 48. Prašytume nurodyti dalyvavimo dieną (gruodžio 2 d. arba 9 d.) ir dalyvių skaičių.
Dirbtuvių kaina – 9 Eur (mokama lektorei), Botanikos sodo lankytojo bilietas – 1 Eur (mokama kasoje).
Negalinčius atvykti į dirbtuves kviečiame pasidairyti čia.
http://www.zolynunamai.lt/produkto-kategorija/dovanos-floristika/