ŽEMĖS MENO FESTIVALIS „ATRADIMAI“ KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS!

15–TOJO TARPTAUTINI0 ŽEMĖS IR APLINKOS MENO FESTIVALIO ATRADIMAI 2019 VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE

organizatoriai kviečia meninkus teikti paraiškas iki š.m. LIEPOS 28 d.!

Nuo 2003 m. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose vyksta Žemės meno festivalis „Gamta ir Menas”. ATRADIMAI – tai penkioliktoji šio festivalio paroda. Kviečiame įvairių meno sričių menininkus dalyvauti renginyje ir čia pristatyti savo kūrybą.

ATRADIMAI – tai plati sąvoka. Kiekvieno menininko ATRADIMAS ekspozicijos kontekste turi būti savitas ir unikalus. Svarbiausia yra rasti ryšį su gamta, o kūryboje darbą komponuoti su gamtovaizdžiu, siekiant, kad kūrinys taptų jo dalimi.

ATRADIMAI gali būti:

- Žemės mene (Land Art). Darbui naudojamos tik natūralios, gamtinės medžiagos, kurias galima surasti gamtoje, Botanikos sode: šakos, vytelės, šienas, pagaliai ir kt. (dėl norimų medžiagų reikia teirautis iš anksto);

- Aplinkos mene (Environmental Art). Darbui naudojamos įvairios „atsineštinės“, žmogaus pagamintos medžiagos (darbo sąmata neturi būti didelė ir dėl pačios žemės meno koncepcijos).

- Akcijoje, performanse, video instaliacijoje. Tai veiksmas, kuris bus atliekamas tik parodos atidarymo metu.

Festivalio ir parodos dalyvių įsipareigojimai:

- laikytis terminų ir laiku užbaigti darbus;

- gebėti ir pasiruošti darbui lauke nepalankiomis oro ar kt. sąlygomis;

- atsakyti už darbų atlikimo ir eksponavimo kokybę, rinktis tik deramas eksponavimui lauke ir kokybiškas medžiagas kūrinio sukūrimui (darbas privalo išsilaikyti 2 mėn.).

- atsakyti už darbo vizualią vertę Botanikos sodo erdvių kontekste ir estetiką;

- atsakyt už kūrinio tinkamumą: 1) aplinkai (neturi jos teršti); 2) festivalio ir parodos lankytojui (turi būti saugus eksponuoti atvirose vietose, padarytas iš nepavojingų medžiagų kaip stiklas ar pan.); 3) augalams (neturi jų žaloti vinimis ar pan.);

- mylėti gamtą ir kūryboje užmegzti su ja dialogą/ryšį.

ATSIŲSTI PARAIŠKĄ.

ATSISIŲSTI KVIETIMĄ.

Darbo planas:

1. paraiškų  teikimas iki š.m. LIEPOS 28 d. (paraiškos pvz. pridedamas).

2. projektų atranka, tvirtinimas iki rugpjūčio 4 d.

3. darbų aptarimas (bandymai), vietos parinkimas darbams iki rugpjūčio 15 d.

4. kūrinių sukūrimas ir instaliavimas iki  rugsėjo 1 d.

5. ATRADIMAI atidarymas 2019 m. rugsėjo 7 d. (šeštadienį) 15.00 val.

6. Parodos „oficiali“ trukmė: iki š.m. spalio 31 d.

Parodą kuruoja Inga Raubaitė, te. +370 682 58813.

Paraiškas siųsti el.paštu iraubaite@yahoo.com .

Buvusias parodas galima aplankyti ČIA