APIE ALYVŲ IR RODODENDRŲ „PAVASARINĮ VILIOTINĮ“

Su lankytojais, kurie taip nekantriai laukia alyvų ir rododendrų žiedų „didžiojo sprogimo“, norime pasidalinti šių nuostabių augalų pavasariniu viliotiniu. Ir alyvos, ir rododendrai, ir dauguma kitų augalų, skleidžia žiedelį po žiedelio, bet lėtai. Neįprastai šaltas gegužis leidžia augalams tausotis. Reikia nors kelių šiltų dienų mūsų laukiamam sužydėjimui.

Labai vėluodamas įsibėgėja rododendrų žydėjimas. Jau pražydo ne viena visžalių rododendrų veislė, skleidžiasi japoniškos azalijos, šalia tvenkinio pačiame gražume violetiniai naminio rododendro krūmai. O japoninis bereinutis šiais metais "žydi" jau antrą kartą, tik dabar – spalvingais ūgliais.

Alyvų kalnas sužydėjo! Jau šiandien lankytojai gali grožėtis pražydusiais krūmais, net 180 veislių alyvų kolekcija. Artėjantį saulėtą savaitgalį lankytojai galės pasidžiaugti žydinčiomis dendrologinėmis kolekcijomis:

Rododendrynas ir Japoniškas sodas

1) 2) 3)

4) 5) 6)

7) 8)

9) 10)

Nuotraukose: 1) rododendras 'Simona'; 2) Kaukazinis rododendras (Rh. caucasicum); 3) Rh. makinoi; 4) naminis rododendras (Rh. yedoense); 5) rododendras 'Nicoletta'; 6) Vazėjo rododendras (Rh. vasey); 7) Kanadinis rododendras (Rh. canadense); 8) rododendras 'Cunningham's White' ; 9) Japoninis bereinutis (Pieris japonica); 10) rododendras 'Billy Novinka'

Vaizdai iš Alyvų kalno