Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

PARODA INFORMACINIAME CENTRE: ROMOS GUDAITIENĖS KARPINIAI

LTS Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos narės

ROMOS GUDAITIENĖS KARPINIŲ PARODA

VASAROS PRISIMINIMAI

veiks spalio 3–31 d.

INFORMACINIAME CENTRE (MALŪNE) 


PARODA SKIRTA PAMINĖTI TAUTODAILĖS METAMS

 

   

Roma Gudaitienė – tautodailininkė, sertifikuota popieriaus karpinių, šiaudinių sodų, žaisliukų ir atvirukų kūrėja. Gimė 1954 m. Kelmėje. Šiuo metu gyvena Vilniuje.

Nuo 2009 m. kūrėja yra Lietuvos tautodailės sąjungos narė. Popieriaus karpinių paveikslams, šiaudiniams  sodams  ir žaisliukams 2012 m. išduotas Lietuvos tautinio paveldo produkto sertifikatas.

Nuo 2007 m. dalyvauja respublikinėse ir  tarptautinėse  parodose:  Vilniuje, Lenkijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Rusijoje, Izraelyje ir Karelijoje.  Ne kartą buvo apdovanota prizais ir laureatų diplomais.  Konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“ tautodailininkei buvo suteikta Geriausio metų meistro nominacijos  2012 m. II vieta, o 2014 m. suteikta III vieta. 2012 m. apdovanota diplomu Maskvoje tema “Gyvybės medis karpiniuose“. 2015 m. įteiktas diplomas Taline tema „Gyvybės medis“. 2017 m. įteiktas diplomas Tel Avive tema „Tradicijos ir modernizmas karpiniuose“. 2019 m. įteiktas diplomas Liubline už tradicinių karpinių meistriškumą.

Roma Gudaitienė dalyvauja edukacinėse programose, tarptautiniuose festivaliuose, moko įvairaus amžiaus žmones popieriaus karpymo, šiaudinių sodų ir žaisliukų rišimo. Lietuvoje ir užsienyje ji surengė 75 parodas, iš jų 25 personalines.

Kūrėjos darbus  yra įsigiję Tauragės, Vilniaus, Karaliaučiaus, Domodedovo ir Maskvos taikomosios dailės muziejai.

Roma Gudaitienė džiaugiasi dalindamasi savo darbais su Jumis ir tikisi, kad kūriniai suteiks malonių pojūčių.