Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

DIDŽIOJO ŠILTNAMIO DIENA – GRUODŽIO 4 D., ŠEŠTADIENĮ!

Kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį VU Botanikos sodas Kairėnuose kviečia pasivaikščioti ir pažinti atogrąžų sodą DIDŽIAJAME ŠILTNAMYJE.

Uždaro grunto augalų specialistai supažindins lankytojus su sukulentų, pasaulio augalų etnobotanine ir  epifitų kolekcijomis bei patars, kaip net mažiausiose gyvenamosiose ir darbo erdvėse įsirengti žiemos sodus ir susikurti gražią bei sveiką aplinką, padėsiančią ištverti pandemijos nepatogumus.

Gruodžio 4 d. tema „Augalai – žmonių palydovai senaisiais biblijiniais laikais“. 

Pažintiniai renginiai vyks:

11.00 – 12.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 10.45 val.

12.30 – 13.30 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 12.15 val.

14.00 – 15.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 13.45 val.

SVARBU! Nuo pagrindinių kasų iki Didžiojo Šiltnamio 10– 15 min. kelio. Todėl Informacinio centro darbuotojas palydės prie pagrindinės kasos susirinkusią grupę.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. hbu@bs.vu.lt. Prašome nevėluoti į užsiėmimų pradžią ir turėti GALIMYBIŲ PASUS. Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka. Trukmė – apie valandą. Vienos grupės dydis – iki 20 žmonių. Po paskutinio užsiėmimo Šiltnamis bus uždarytas.

TEMA. ,,Teželdina žemė augmeniją: augalus, duodančius sėklą ir visų rūšių vaismedžius, vedančius žemėje vaisius su sėklomis“ (Pr. 1, 11).
Žmogus ir augalas. Jie tos pačios žemės motinos vaikai. Ir jų santarvė – brangiausias gyvenimo turtas. Tai užfiksuota žodinėje liaudies kūryboje – pasakojimuose, dainose, religiniuose tekstuose. O dabar ir moksliniuose straipsniuose.
Kviečiame apsilankyti Didžiajame šiltnamyje ir dar kartą pabūti su augalais, kurių vardai minimi Biblijoje ir Korane, kurie byloja apie žmogaus sumanumą ir išradingumą, kurie gydė ir gydo dvasines bei fizines ligas, maitina ne tik kūną, bet ir sielą. Tai bus ramus adventinis pasivaikščiojimas sode. Kalankių žiedynų kandeliabrų fone surasime alavijus ir akacijas, atskleisime ,,figos lapo“ ir karalių karūnos paslaptį, gėrėsimės palmių didingumu, kiparisų grakštumu ir dar kartą seksime ,,Kalėdinės žvaigždės“ (Euphorbia pulcherrima) pasaką.

VU Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje oras prisotintas egzotiškų aromatų, žydi orchidėjos ir strelicijos, noksta bananai. Renginiuose su specialistais daugiau sužinosime apie atogrąžose ir paatogrąžiuose augančių sukulentų kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA), kuri atspindinti morfologinę, sistematinę ir geografinę įvairovę; apie naujai kuriamą pasaulio augalų etnobotaninę kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA), kuri skirta maistiniams ir vaistiniams augalams, reprezentuojantiems geografinę ir panaudojimo įvairovę; ir apie atogrąžose ir paatogrąžiuose augančių epifitų kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA).

NUOTRAUKOSE: 1) pūkuotasis bananas (Musa velutina); 2) orchidėjos (Brassia 'Rafa', Dendrohilium magnum); 3) Promenaea sp.; 4) kibusis anturis (Anthurium scandens); 5) baltažiedis saldylis (Hedychium coronarium); 6) hibridinis galenis (Abutilon hybridum); 7) anturis (Anthuriums chlechtendalii), kolumbinis anturis (Anthurium andreanum); 8) puošnioji strelicija (Strelitzia reginae); 9) arabinis kavamedis (Coffea arabica); 10) mamiliarijos (Mammillaria sp.).  11) Didysis šiltnamis.

1) 2)

3) 4) 5)

6) 7)

8) 9) 10)