Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

DIDŽIOJO ŠILTNAMIO DIENA – GRUODŽIO 4 D., ŠEŠTADIENĮ!

Kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį VU Botanikos sodas Kairėnuose kviečia pasivaikščioti ir pažinti atogrąžų sodą DIDŽIAJAME ŠILTNAMYJE.

Uždaro grunto augalų specialistai supažindins lankytojus su sukulentų, pasaulio augalų etnobotanine ir  epifitų kolekcijomis bei patars, kaip net mažiausiose gyvenamosiose ir darbo erdvėse įsirengti žiemos sodus ir susikurti gražią bei sveiką aplinką, padėsiančią ištverti pandemijos nepatogumus.

Gruodžio 4 d. tema „Augalai – žmonių palydovai senaisiais biblijiniais laikais“. 

Pažintiniai renginiai vyks:

11.00 – 12.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 10.45 val.

12.30 – 13.30 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 12.15 val.

14.00 – 15.00 val. Nuo pagrindinės kasos grupė į šiltnamį išeina 13.45 val.

SVARBU! Nuo pagrindinių kasų iki Didžiojo Šiltnamio 10– 15 min. kelio. Todėl Informacinio centro darbuotojas palydės prie pagrindinės kasos susirinkusią grupę.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. hbu@bs.vu.lt. Prašome nevėluoti į užsiėmimų pradžią ir turėti GALIMYBIŲ PASUS. Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka. Trukmė – apie valandą. Vienos grupės dydis – iki 20 žmonių. Po paskutinio užsiėmimo Šiltnamis bus uždarytas.

Vaikščiodami po šiltnamį, kuriame veši per 600 skirtingai atrodančių augalų, kiekvienas ieškosime sau tinkančių ir patinkančių gėlių, kurias galėtume apgyvendinti kambariuose. Žiema artėja, už lango augalai jau įmigo. Todėl gyvenamosiose ir darbo patalpose turi vešėti šilumamėgiai augalai, pas mus atkeliavę iš šiltųjų kraštų.

Vėsus rudens oras ir dažna dargana verčia mus vis daugiau laiko praleisti uždarose patalpose. Šiltos vasaros dienos, maudynės saulės voniose, braidymas po pievas ir gėrėjimasis žaliuojančiais augalais liko prisiminimuose ir nuotraukose.  Tačiau pratęsti vasarą ir prisiminti kelionių po šiltuosius kraštus įspūdžius galime apsilankę VU Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje. Čia oras prisotintas egzotiškų aromatų, žydi orchidėjos ir strelicijos, noksta bananai. Renginiuose su specialistais daugiau sužinosime apie atogrąžose ir paatogrąžiuose augančių sukulentų kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA), kuri atspindinti morfologinę, sistematinę ir geografinę įvairovę; apie naujai kuriamą pasaulio augalų etnobotaninę kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA), kuri skirta maistiniams ir vaistiniams augalams, reprezentuojantiems geografinę ir panaudojimo įvairovę; ir apie atogrąžose ir paatogrąžiuose augančių epifitų kolekciją (DAUGIAU SKAITYKITE ČIA).

NUOTRAUKOSE: 1) pūkuotasis bananas (Musa velutina); 2) orchidėjos (Brassia 'Rafa', Dendrohilium magnum); 3) Promenaea sp.; 4) kibusis anturis (Anthurium scandens); 5) baltažiedis saldylis (Hedychium coronarium); 6) hibridinis galenis (Abutilon hybridum); 7) anturis (Anthuriums chlechtendalii), kolumbinis anturis (Anthurium andreanum); 8) puošnioji strelicija (Strelitzia reginae); 9) arabinis kavamedis (Coffea arabica); 10) mamiliarijos (Mammillaria sp.).  11) Didysis šiltnamis.

1) 2)

3) 4) 5)

6) 7)

8) 9) 10)