Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

EKSKURSIJA PO ŽEMĖS IR APLINKOS MENŲ PARODĄ BALANSAS: SPALIO 16 D. 13 VAL.

Kviečiame į ekskursiją po Žemės ir aplinkos menų parodą BALANSAS spalio 16 d. 13 val. VU Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius).

Ekskursiją ves parodos kuratorė Inga Raubaitė, kuri supažindins ne tik su šių metų parodos darbais ir jų autoriais, bet ir pasakos apie žemės bei aplinkos menų istoriją, idėją ir misiją.

Kviečiame kartu stebėti meno kūrinių kaitą keičiantis metų laikams!

BALANSAS – tai šešioliktoji šio projekto paroda, kurioje dalyvauja keramikai, skulptoriai, tapytojai, tekstilininkai, floristai ir kt. Didžioji dalis kūrinių yra žemės meno (Land art) darbai, kurie sukurti naudojant tik gamtines medžiagas ir aplinkos meno (Environmental art) darbai sukurti iš dirbtinų įvairių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

Parodoje BALANSAS darbus pristato: Arvydas Ališanka, Audronė Sabalytė-Burbulienė, Aušra Jasiukevičiūtė, Eglė Maskaliūnaitė-Butkuvienė, Greta Kardi-Kardišiūtė, Irina Troma, Juozas Budzinauskas, Juozas Masiulis, Karolina Kunčinaitė, Kristina Šaltytė ir Domas Ignatavičius, Mantas Maziliauskas, Martynas Gediminas, Raima Drasutytė, Rūta Dzindziliauskaitė, Saulė Elena Jurgelytė ir Dali Rust, Tomas Lagūnavičius, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Atidaryme dalyvavo VU Kinetinis teatras. 

Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose – tai unikali vieta, kurioje jau antrą dešimtmetį, nuo 2003 metų, vyksta  Žemės ir aplinkos menų parodos. Kol kas tai pirmas ir didžiausias Lietuvoje šių menų projektas „Gamta ir Menas“, kuriame savo kūrybiškumą gali įgyvendinti ir eksponuoti įvairiausių specialybių menininkai. Paroda suteikia galimybę kūrėjams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, vystyti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.

SVARBU! Grupė renkasi prie pagrindinių kasų.

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el. p. inga.raubaite@bs.vu.lt. Ekskursija vedama turintiems GALIMYBIŲ PASUS.

Renginys ir mažiems, ir dideliems įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka (kainas rasite ČIA). Trukmė – apie 2 valandas. Grupės dydis – iki 30 žmonių. 

PARODOS KŪRINIAI IR AUTORIAI ČIA.

EKSKURSIJOS MARŠRUTAS (ATSISIŲSTI):

   

Daugiau apie Žemės ir aplinkos menų parodas: www.botanikos-sodas.vu.lt, www.facebook.com/LandArt.Lt