Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

AKCIJA „ŪSAI BĖGA“ VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE LAPKRIČIO 28 D. 12 VAL.

PROGRAMA

2021 m. lapkričio 28 d.

VU Botanikos sodas Kairėnuose

 

10:30 – 11:45 Dalyvių numerių išdavimas

11:50 – 12:00 Varžybų atidarymas

12:00 Startas

13:00 Finišas

13:10 Greičiausio bėgiko ir bėgikės apdovanojimas

REGISTRACIJA ČIA

Registracija į varžybas sustabdoma užsiregistravus 500 dalyvių. Įėjimas į VU Botanikos sodą renginio metu ir registracija nemokami. 

Akcijos tikslas. „Padrąsinti vyrus prevenciškai tirtis dėl prostatos vėžio turėtų žinojimas, kad šios ligos ankstyva diagnostika ir savalaikis gydymas duoda geriausius rezultatus. Paskatinti tikrintis
turėtų ne tik šeimos gydytojas, bet ir artimieji, draugai, kolegos.
Ne veltui prostatos vėžys vadinamas „nebyliuoju“: šio vėžio simptomai ankstyvosiose stadijose nėra juntami. Todėl 2006 metais Lietuvoje prasidėjus prostatos vėžio ankstyvosios
diagnostikos programai, šios ligos diagnozavimas ženkliai pagerėjo. Nustačius prostatos vėžį I stadijoje 5-metų išgyvenamumo rodikliai Lietuvoje siekia 100 proc., t.y. visi onkologiniai ligoniai, kuriems ši liga buvo nustatyta I stadijoje išgyveno mažiausiai 5 metus po diagnozės nustatymo. Daugiau nei pusė visų prostatos vėžio atvejų Lietuvoje diagnozuojamos ankstyvos I ir II stadijos", - į vyrų problemas laiku atkreipti dėmesį ragina Nacionalinis vėžio institutas Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys.

Dalyvius kviečiame paremti Nacionalinį vėžio institutą. Už paaukotas lėšas Nacionalinio vėžio instituto pacientams bus perkami sėklidžių implantai ir naujausi neinvaziniai genetiniai molekuliniai žymenys sėklidžių ir prostatos vėžiui nustatyti, stebėjimui dėl ligos atsinaujinimo. Paramos gavimo sąskaita – LT85 7044 0600 0616 2336, AB SEB bankas.

Trasa. 2 km ratas su 24 metrais vertikalaus pakilimo. Gruntas: asfaltas 80%, neasfaltuotas takas 20%.

Varžybų formatas. Dalyvis per 60 minučių įveikia norimą ratų skaičių.

Svarbu! Parkavimo aikštelė – kitoje kelio pusėje priešais įėjimą į renginį. Įėjimas į renginį – pro VU Botanikos sodo Rododendryno (Japoniško sodo) vartus. Informaciniame centre renginio dalyviai turės galimybę persirengti. Renginio dalyvių šuneliai turi laukti šeimininkų namie (apgailestaujame, bet augintiniai į sodą neįleidžiami).

ŽEMĖLAPIS ČIA.

DAUGIAU INFORMACIJOS ČIA.