Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

„GERUMO KARVUTĖS“ PERSIKRAUSTĖ Į VILNIAUS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODĄ

Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode Kairėnuose apsigyveno trys „Gerumo karvutės“, kurios nuo šiol mėgaujasi tikra pieva ir savo ryškiomis spalvomis traukia lankytojus. Menininkų Sigutės Ach, Arūnės Tornau bei Žygimanto Augustino prieš dešimtmetį kurtas „Gerumo karvutes“ botanikos sodui padovanojo atsinaujinimą įgyvendinantis prekybos centras „Europa“.

„Džiaugiamės priėmę naujas „gyventojas“ – spalvingos, akį traukiančios ir su kilnia misija menininkų sukurtos „Gerumo karvutės“ puošia botanikos sodą. Lankytojai „Gerumo karvutes“ atpažįsta, šypsosi, jos labai traukia vaikus, žmonės prie jų stabteli ir fotografuojasi“, – pasakoja Aida V. Dobkevičiūtė, VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė.

Pasak A. V. Dobkevičiūtės, VU Botanikos sodas per daugiau nei 240 metų tapo neatsiejama mokslo, taip pat švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalimi sostinės bendruomenėms. Šiandien Botanikos sodas yra įsikūręs ir lankytojų laukia dviejose Vilniaus vietose: Kairėnuose ir Vingio parke. Botanikos sode Kairėnuose savo vietą rado ir „Gerumo karvutės“ – jos iš tolo matosi naujame dendrologinių kolekcijų plote šalia garsiojo Alyvų kalno, kuriame net 180 dekoratyviausių alyvų krūmų veislių jau tuoj sužydės pačių įvairiausių spalvų ir atspalvių, formų ir aromatų žiedais.

„Gerumo karvutės“ daugiau nei dešimtmetį leido prekybos centre „Europa“, jas pamilo Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai. Pradėjome didžiausią ir reikšmingiausią prekybos centro atnaujinimą nuo jo atidarymo dienos, kuriuo siekiame atitikti tikslinių lankytojų poreikius ir vartojimo įpročius – keičiasi ir koncepcija, ir erdvės. Nusprendėme, kad turime sudaryti galimybes toliau grožėtis „Gerumo karvutėmis“, tad joms suradome naujus namus“, – sako Indrė Butkutė, „Europa“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė.

Pasak I. Butkutės, „Gerumo karvutes“ margino prekybos centre 2010 m. daugiau nei dvidešimt menininkų, vedinų kilnaus tikslo. Šios socialinės akcijos tikslas buvo padėti sergantiems vaikams – už karvutes surinktos lėšos buvo skirtos labdaros fondui. Trys „Gerumo karvutės“ tuomet liko prekybos centre akcijos įprasminimui ir atminimui, o nuo šiol jos puošia Botanikos sodo Kairėnuose erdves.