Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

ANTOTIPIJOS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose menininkė Dovilė Dagienė skaitys paskaitą apie organinius fotografijos procesus, o praktinių užsiėmimų metu supažindins su antotipijos technika.


Laikas:
Rugpjūčio 24 d. (trečiadienis) nuo 14:00 iki 17:00 val.
Rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienis) nuo 10:00 iki 13:00 val.


Vieta:
VU Botanikos sodas (Kairėnų g. 43, Vilnius 10239)


Dirbtuvės nemokamos. Įėjimas į VU Botanikos sodą mokamas (5 Eur). Būtina išankstinė registracija info@doda.lt
Kūrybines dirtuves remia: Lietuvos kultūros taryba
--
Antotipija - organinis alternatyvus fotografavimo procesas, kurį 1842 m. išrado Mary Somerville. Šiandien antotipijos techniką savo kūryboje naudoja daugybė menininkų.
Dovilė Dagienė - menininkė, fotografė gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2020 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė doktorantūros studijas ir apgynė meno daktaro laipsnį. Dovilės Dagienės meninių tyrimų sritis jungia atmintį ir užmarštį, vaizduotę, laiką ir vietą fotografijoje.
2021 m. tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius pristatyti antotipijos technika sukurti atspaudai sulaukė komisijos įvertinimo. Menininkę pristatanti galerija paminėta tarp septynių geriausių. „Ekspozicijoje susitinka atminties menas – fotografija ir augalų lapuose įspausta atmintis. Fotografijos ribos šitaip stipriai prasiplečia, tarsi susilieja su fitografija – augalo fotografija ir abi jos prabyla subtiliai jautriomis temomis. Tai vienas estetine ir idėjine prasme stipriausių pasirodymų mugėje“ – teigė meno komisijai vadovavusi nepriklausoma kuratorė L. Kreivytė.

Daugiau informacijos apie renginį