Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

AUGALINIO DAŽYMO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2018-04-29

2018 m. balandžio 29 d., sekmadienį, 12.00 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves - kartu su edukatore GENE VITKUVIENE bus galima pasimokyti dažyti augalais VU Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius).
Daugelis augalų turi dažinių savybių. XVIII a. viduryje sukurti anilino dažai supaprastino dažymo procesą ir, laikui bėgant, dažymas augaliniais dažais išliko tik marginant margučius. Plintant ekologiškoms idėjoms ir siekiant išsaugoti kultūros paveldą, atgimsta ir senovinis dažymo amatas. Nors Lietuvoje augaliniais dažais buvo dažomi tik siūlai bei velykiniai margučiai, augalinio dažymo entuziastai, susižavėję natūralių gamtinių spalvų harmonija, perima pasaulines marginimo tradicijas ir amatas tampa menu. Marginami audiniai, siūlai, popierius, kuriami augaliniai dažai ir rašalas. Augalų atspaudais puošiami įvairūs dirbiniai.

Taigi kviečiame į kūrybines augalinio dažymo dirbtuves, kuriose susipažinsite su dažymo paslaptimis bei VU Botanikos sodo dažiniais augalais. Patyrinėsime šermukšnio dažines savybes ir iš žievės nuoviro bandysim išgauti keletą spalvų. Marginsime įvairių pluoštų audinių, siūlų ir popieriaus pavyzdžius. Namo parsinešite ne vien tik juos, bet ir idėjų, ką galima iš jų sukurti.

Užsiėmimo trukmė apie 4 val., jis mokamas: įėjimo bilietas į VU Botanikos sodą 1 EUR + 9 EUR edukatorei (įskaičiuotas įėjimo bilietas į Botanikos sodą ir visos darbo priemonės). Vaikams iki 15 m. taikoma nuolaida.
Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt