Vilniaus universitetas

MENIU

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar reikia pirkti lankytojo bilietą 8 m. amžiaus vaikui?

 Reikia, nes tik ikimokyklinio amžiaus vaikai (7 metai ir mažiau) įleidžiami nemokamai, o moksleiviams ir studentams taikoma kaina su nuolaida – 3 eurai. Vaikams iki 14 m. privaloma suaugusiojo palyda. Plačiau. (Kairėnai ir Vingio sk.)

• Ar galima į VU Botanikos sodą atvažiuoti su dviračiu?

  Galima, tik būtina važinėti takais, kurie yra asfaltuoti ar grįsti trinkelėmis ir kurių plotis mažesnis nei 2 m bei laikytis saugaus greičio, kadangi skirtų vien tik dviratininkams takų Botanikos sode nėra. (Kairėnai. Vingio sodas nedidelis ir jame geriau vaikščioti pėsčiomis.)

• Ar yra aikštelė, kur galima nemokamai pasistatyti automobilį?

  Taip, yra nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės greta centrinių ir greta Japoniško sodo kasų (Kairėnai).

• Ar norint patekti į Japonišką sodą reikia pirkti atskirą bilietą?

  Ne, tai tiesiog papildomas įėjimas į Botanikos sodą Kairėnuose (įėjimas atidarytas ne visada, plačiau). Tas pats bilietas galioja visame sode (Kairėnai).

• Ar reikia įsigyti leidimą fotografuoti ir filmuoti VU Botanikos sode?

  Jei fotografuojate asmeniniais tikslais, leidimas nereikalingas, bet jei komerciniais – reikia gauti administracijos leidimą (kreipkitės į Komunikacijos ir paslaugų skyrių, (8 5) 219 3139 darbo metu). Visi fotosesijos dalyviai, taip pat ir fotografas, turi įsigyti lankytojo bilietą (Kairėnai ir Vingio sk.).

• Ar galima į Botanikos sodą vestis šunį?

  Negalima vestis į visą lankytojams skirtą teritoriją, kuri lankoma įsigijus įėjimo bilietą. Svarbiausia priežastis – kolekcijų apsauga. Taip pat mūsų teritorijoje yra ir laukinių gyvūnų, kuriuos pamatę šunys bėga vytis. Išimtis taikoma aklųjų vedliams ir tarnybiniams šunims su pareigūnais. (Kairėnai ir Vingis)

• Ar galima Botanikos sode važinėti su automobiliais?

  Negalima, išskyrus atvejus, kai tam duotas administracijos leidimas (hbu@bs.vu.lt). (Kairėnai ir Vingis)

• Ar galima Botanikos sode rengti asmenines šventes – gimtadienius, vestuves ir pan.?

  Nedidelės žmonių grupės gali naudoti pavėsines ir iškylų stalus asmeninėms šventėms, jei jie nėra rezervuoti. Sezono metu rekomenduojama iš anksto rezervuoti ir išsinuomoti vietą tel. (8 5) 219 3139. Plačiau. (Kairėnai ir Vingis)

• Kaip pasiekti Botanikos sodą Kairėnuose viešuoju transportu?

Šalia Botanikos sodo stoja 18, 38 ir 114 miesto autobusai, stotelė „Kairėnai“. Grafikai. Vingio sk. yra Vingio parke, už Vasaros estrados į Neries pusę.

 

•  Ar galima gyventojams įsigyti sodinukų?

Ne, sodinukais neprekiaujame.