Vilniaus universitetas Vilniaus universiteto botanikos sodas

MENIU

Savaiminė flora Kairėnuose

Sveiki!
Atėjo tamsus besibaigiančio rudens metas. Tiesa, šiemet saulėtų dienų stygius toks akivaizdus, jog regis, kad jų visai nebuvo...
Bet augalai augo, žaliavo, žydėjo, vaisiai brendo. Tad vaikščioti po Botanikos sodą (Kairėnuose) buvo įdomu, ypač stebėti ir atrasti, susipažinti su čia, įvairiose vietose, augančia savaimine Lietuvos flora.
Kviečiame į pirmąjį 2017 metų vasaros prisiminimų žygį: apsilankyti skirtingose žmogaus veiklos mažai paliestose sodo vietose.
Beje, norime priminti jog beveik visos savaiminės rūšys yra įtrauktos į Botanikos sodo duomenų bazę, kuri yra pateikta svetainėje ir prieinama skaitytojams. Kad būtų dar paprasčiau pasitikrinti ar sužinoti, kokios rūšys sutinkamos Botanikos sodo teritorijoje (Kairėnuose), šiemet sudarytas šių rūšių vardynas. Buvo remtasi sava patirtimi tyrinėjant florą įvairiose sodo vietose (sudaryti labiausiai dėmesį patraukiančių rūšių sąrašai) ir duomenų baze, į kurią augalai įtraukti remiantis eksperte dr. Jūrate Tupčiauskaite. Taigi, vardynas kartu yra ir savaiminės Botanikos sodo floros Kairėnuose sąrašas, kuriame nurodyta, kokiai šeimai priklauso rūšis.
Vardyno ieškokite sodo svetainės skiltyje „Vardynai“.
Suprantama, jeigu ateityje bus surastos naujos rūšys, jos papildys ir duomenų bazę, ir vardyną.
G. Jurkevičienė

"Morkyno" savaiminė flora

Europos žiedo savaiminė flora

"Drebulyno" (šalia Europos žiedo) pakraščių flora

Pašlaitės flora ties "Obelų kalnu"