Vilniaus universitetas

MENIU

ABCDE PROJEKTAS

„Project with multiple beneficiaries under the ERASMUS+ Programme” projektas

ARTISTS AND BOTANICAL GARDENS - CREATING AND DEVELOPING EDUCATIONAL INNOVATION

MENININKAI IR BOTANIKOS SODAI – UGDYMO INOVACIJŲ KŪRIMAS IR PLĖTRA

Projekto Nr. 2020-1-IS01-KA227-SCH-082798 

Projekto vertė - 259.690 EUR

Projekto veiklų įgyvendinimo laikas: 2021.04.01 – 2023.03.01

Projekto tikslas – integruoti patyriminį mokymąsi, dalyvaujamąją pedagogiką ir meninius veiksmus Botanikos soduose, siekiant sukurti naujovišką mokomąją medžiagą pradinių klasių mokiniams. Kuriamas mokymų turinys apjungs kūrybiškumą ir nuodugnią gamtos pasaulio analizę bei suteiks mokytojams įrankius, padedančius padidinti mokinių įsitraukimą ir susidomėjimą gamtos mokslais.
Patirtinį mokymąsi Botanikos soduose panaudojus kaip pedagoginę priemonę, mokiniai labiau įsitraukia, atsiranda įvairesnių mokymosi galimybių ir estetiškumo. Todėl
projektas kurs dialogą tarp gamtos mokslų specialistų, menininkų ir mokytojų, kurie dirbs kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais ir gamtos mokslininkais kurdami užduotis, pagrįstas JT tvarios plėtros tikslais. Projektas vyks trijų šalių botanikos soduose: Vilniaus universiteto botanikos sode (Lietuva), Reikjaviko botanikos sode (Islandija) ir  Nacionaliniame Airijos botanikos sode Dubline (Airija). 
Galutinis rezultatas bus projekto tinklalapis su 9 edukacinių veiklų planais (pamokomis), kurios bus sukurtos atsižvelgiant į JT tvarius vystymosi tikslus ir paaiškins numatomus mokymosi rezultatus. Trys iš edukacijų bus skirtos Vandens temai, trys – Biologinės įvairovės temai, ir trys – Dirvožemio temai. Sukurto edukacinio turinio planai skatins suprasti mūsų planetos gyvavimo ir žmonijos veiklų pusiausvyros poreikį, sieks didinti raštingumą dėl aplinkosaugos ir meilę gamtai, žadins dalyvių empatijai gamtai ir aplinkai. 

Projekto partneriai:

  • VILNIAUS UNIVERSITETAS  - Botanikos sodas (Lietuva)
  • STICHTING THE EUROPEAN REGIONAL COUNCIL OF INSEA (Nyderlandai)
  • LISTAHASKOLI ISLANDS (Islandija)
  • Laugarnesskóli (Islandija)
  • Grasagarður Reykjavíkur (Islandija)
  • Vilniaus Pavilnio progimnazija (Lietuva)
  • National Botanic Gardens of Ireland (Airija)
  • Scoil Mobhi (Airija)

2021 m. spalio 17-20 d. įvyko pirmasis nenuotolinis projekto organizatorių ir projekto partnerių sąskrydis Reikjavike, Islandijoje. Posėdžiai dėl projekto įgyvendinimo vyko Reikjaviko Botanikos sode ir Savivaldybėje.