Užželiančio tvenkinio buveinė B-5

Šiame tvenkinyje aptinkama seklių vandenų augalų, nendrių-meldų, vandens lelijų, plačialapių plūdžių, pasinėrusių makrofitų, pasinėrusių mikrofitų juostų ir laisvai plaukojiančių augalų.

Pakrantėse auga lieknoji ir šiurkščioji viksvos (Carex acuta L., C. pseudocyperus L.), šakotasis šiurpis (Sparganium erectum L.). Giliau nuo kranto auga plačialapis švendras (Typha latifolia L.), paprastoji nendrė (Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud.). Vienas vyraujančių šio tvenkinio augalų yra menturinė plunksnalapė (Myriophyllum verticillatum L.). Iš pasinėrusių, bet virš vandens žiedynus iškeliančių, užželiančiame sodo tvenkinyje paplitęs vabzdžiaėdis vandens augalas paprastasis skendenis (Utricularia vulgaris L.).
Šiame tvenkinyje gausu įvairių varliagyvių