Vilniaus universitetas

MENIU

Pomologijos grupe

KONTAKTAI: el. paštas edvardas.meidus@bs.vu.lt, tel. +370 5 2193220, +370 61684246.

POMOLOGINIŲ KOLEKCIJŲ GRUPĖS DARBUOTOJAI

Edvardas Meidus – grupės vadovas. Kuruojama biologinės įvairovės kolekcija:

Auksė Meiduvienė – vyr. botaninių kolekcijų kuratorė. Kuruojamos biologinės įvairovės ir edukacinės kolekcijos:

Dr. Silva Žilinskaitė – mokslo darbuotoja. Kontaktai: el. paštas silva.zilinskaite@bs.vu.lt, tel. +370 5 2193138. Kuruojamos mokslinės kolekcijos:

Augalų kolekcijas prižiūri ir kuratoriams talkina:  sodininkė A. Fiodorova, darbininkės: V. Grablevskaja ir R. Charukevič.

Pomologija – sodininkystės šaka, tirianti ir klasifikuojanti vaismedžių bei vaiskrūmių veisles. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pomum, reiškiančio medžio vaisių, obuolį ir graikų kalbos žodžio logos – mokslas
Pomologijos skyrius Kairėnuose įkurtas 1975 metais, 2011 m. pervadintas į Pomologinių kolekcijų grupę.
Be tradicinių uoginių augalų – agrastų, serbentų, auginami ir retesni arba netradiciniai augalai : šermukšniai, sausmedžiai, svarainiai, šilauogės, spanguolės, vynmedžiai ir kt. Pagrindinėse kolekcijose sukaupta 830 rūšių, veislių, genetinių linijų ir selekcinių numerių augalai, per 150 – mažesnėse kolekcijose. Gausiausia skyriuje ir šiuo metu didžiausia Lietuvoje yra serbentų ir agrastų (Ribes L.) veislių bei rūšių kolekcija. Jos pradininkas 1975–1990 m. skyriuje dirbęs žinomas Lietuvoje serbentų ir agrastų selekcininkas dr. Antanas Ryliškis.

POMOLOGINIŲ KOLEKCIJŲ GRUPĖS KŪRIMOSI ISTORIJĄ SKAITYKITE ČIA.