Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „GAMTOS SPALVOS IR DOVANOS IŠ ŠVENDRŲ PŪKŲ BEI ŽOLELIŲ MILTŲ“

2024-02-11

Kūrybinių dirbtuvių metu švendrų pūkai taps miela dovanėle tiems, ką mylite: širdelėmis, atvirutėmis, pakvietimais, dovanų dėžučių papuošalais.
 

Dirbtuvėse Jūs:
- išmoksite sukurti pačius įvairiausius dirbinius iš švendrų nenaudojant sintetinių klijų;
- sužinosite, kaip pasigaminti ir kaip panaudoti žolių-žiedų miltus bei dribsnius (nuo patiekalų iki rankdarbių);
-  dirbinius dekoruosite džiovintais žiedais  ir įvairiai smulkintomis žolelėmis.

Diskusijų ir degustacijų metu patirsite, kokių žolelių miltai tinka maisto gamybai ir dekoravimui, o kurie – dailei, mandalų kūrimui, žvakių, muilų, dervos darbų ir kitai puošybai. Artėjant šv. Valentino dienai sužinosite, iš ko dar galima sukurti širdeles ir kokių mums jau „parūpino“ pati gamta.

Kūrybinių dirbtuvių metu, prieš vasario 16-ąją, taip pat aptarsime, iš ko mums pasigaminti pačias svarbiausias spalvas: žalią, geltoną ir raudoną. Atokvėpio metu šildysimės įvairiaspalvėmis arbatomis, pagardindami jas „Žolynų namų“ bitelių medumi. 

Šie užsiėmimai – tai „Žolynų namų“ edukacijų ciklo, siekiančio įkvėpti naudoti augalus ne tik sveikatinimosi ar mitybos, bet ir kitose šiuolaikinio gyvenimo srityse, dalis. Plačiau: https://www.zolynunamai.lt/edukacija-renginiai-muziejus/

Kur: VU Botanikos sodo Muziejuje (II a.), Kairėnų g. 43, Vilniuje.
Kada: vasario 11 d., nuo 13 val. (trukmė 2 val.)
Išankstinė registracija: el. p. rasa@zolynunamai.lt arba tel. +370 652 84648. Registruojantis prašytume nurodyti dalyvių skaičių.
Dirbtuves ves: Rasa Buslavičienė, edukacinio ūkio „Žolynų namai“ įkūrėja (www.zolynunamai.lt)
Kaina: įsigijus VU Botanikos sodo lankytojo bilietą, papildomai mokama edukacijos ir dirbtuvių priemonių komplekto kaina lektorei (9 eur).