Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŠIAUDINIŲ SODŲ VARSTYMO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

2017-01-14

Sausio 14 d., šeštadienį, 12.30 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves. Kartu su tautodailininke ROMA GUDAITIENE mokysimės varstyti šiaudinius sodus.
Kabantis šiaudinis sodas – tai sakralioji lietuvių tautos kūryba, atspindinti senovinę pasaulio tvarką ir visatos modelį, kuriuos sudarė šios sferos – požemis, žemės paviršius ir dangus. Sodus kabindavo virš bendro šeimos stalo, garbingiausioje namo kertėje arba virš vaiko lovelės.
Jų gaminimui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos – javų šiaudai arba nendrių stiebeliai, sujungiant juos lininiais siūlais. Manoma, kad aukso spalvos stiebeliuose yra sukaupta daug saulės energijos ir į namus jie atneša laimę bei harmoniją. Dažniausi simboliai šiaudiniuose soduose – įvairios geometrinės formos, saulutės, paukšteliai, eglutės, žvaigždės bei kt.
Kūrybinių dirbtuvėlių metu kiekvienas dalyvis mokysis sukurti šiaudinį sodą. Norintys užsiėmimo metu kurti šiaudinius sodus, galės iš edukatorės įsigyti reikalingų medžiagų. Daugiau informacijos ir išankstinė registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt