Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

PASKAITA APIE DENDROLOGIJĄ: MAGNOLIJŪNŲ SKYRIUS

2017-02-27

Kviečiame į paskaitą apie dendrologiją! Šio karto tema - "Magnolijūnų skyrius. Magnolijažiedžių poklasis. Magnolijažiedžių poklasio praktikumas". Tai ketvirtoji paskaita aštuonių dalių cikle apie dendrologiją, kurioje bus supažindinama su magnolijūnais arba gaubtasėkliais, kuriuos mes dažniausiai vadiname lapuočiais. Magnolijažiedžių poklasis turi 8 mokslinės klasifikacijos kategorijos eiles (Ordo), kurioms priklauso kartuolinių, magnolijinių, lūgninių ir kitos gerai žinomos augalų šeimos. Užsiėmimą ves dr. Darius Ryliškis. Paskaitos ir praktikumo trukmė 3 val.
Viso ciklo paskaitų metu bus apžvelgiamos ir apibūdinamos Lietuvoje augančios ir auginamos pušūnų bei magnolijūnų gentys, dažniausiai auginamos jų rūšys ir veislės. Supažindinama su sumedėjusių augalų panaudojimo želdynuose galimybėmis. Taip pat praktikumų metu bus nagrinėjami charakteringi ir dažniausiai Lietuvoje augančių bei auginamų genčių ir rūšių požymiai, formuojami augalų atpažinimo įgūdžiai. Esant tinkamui orui lauke, praktikumai vyks augalų kolekcijose. Užsiėmimo trukmė 3 val. (viso ciklo trukmė 24 val.); kaina 3,63 EUR + įėjimo į VU Botanikos sodą bilietas (1-1,50 EUR). Būtina išankstinė registracija edita.turskiene@bs.vu


Kitų paskaitų planas:
Kovo 6 d. (13-16 val.)
Vėdrynžiedžių poklasis. Vėdrynžiedžių poklasio praktikumas. Lianos.
Kovo 13 d. (13-16 val.)
Hamamelijažiedžių poklasis. Hamamelijažiedžių poklasio praktikumas. Dilenijažiedžių poklasis. Dilenijažiedžių poklasio praktikumas.
Kovo 20 d. (13-16 va.)
Erškėčiažiedžių poklasis. Erškėčiažiedžių poklasio praktikumas.
Kovo 27 d. (13-16 val.)
Seduliažiedžių poklasis. Seduliažiedžių poklasio praktikumas. Notreliažiedžių poklasis. Notreliažiedžių praktikumas.