MOKSLO FESTIVALIS ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ

2018-09-20

2018 Mokslo festivalis "Erdvėlaivis Žemė", skirtas mokslo ir inovacijų pristatymui visuomenei, VU Botanikos sode Kairėnuose. Užsiėmimas prasidės rugsėjo 20 d. 14.00 val.

Būtina išankstinė registracija, norintys sudalyvauti turi registruotis svetainėje http://www.mokslofestivalis.eu

Šis renginys orientuotas į jaunimą, bet jame gali dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės.
Vyks edukacinė ekskursija "Pažink ir paragauk pomologinių vaisių". Edukacinėje pamokoje–ekskursijoje po VU Botanikos sodo pomologines kolekcijas, kuriose susipažinsime su įvairiais pomologiniais augalais, bus degustuojami jų vaisius. Rekomenduojame mokiniams nuo 5 klasės. Renginio trukmė – apie 1,5 val. Atsižvelgiant į oro sąlygas prašome pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne, nes renginys vyksta lauke.
Lektoriai: Edvardas Meidus (VU Botanikos sodo Augalų kolekcijų skyriaus Pomologinių kolekcijų grupės vedėjas) ir Auksė Jūra Meiduvienė (Pomologinių kolekcijų grupės vyresnioji botaninių kolekcijų kuratorė).

Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” – kasmetinis renginys, pirmąkart įvykęs 2004 metais Vilniuje ir Kaune. Metams bėgant, festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu šalyje, pasklidęs po daugiau nei dešimt miestų bei rajonų. Įvairiuose renginiuose (paskaitose, demonstracijose, ekskursijose, parodose, kurių dabar kasmet organizuojama daugiau nei 300) kiekvieną rugsėjį apsilanko daugiau nei 30.000 dalyvių. Jie lankosi universitetuose, aukštųjų technologijų kompanijų (TEVA /„Sicor Biotech”, „Thermofisher Scientific Baltics”, „Ekspla”) laboratorijose, kitose verslo įmonėse, muziejuose. Įvairaus amžiaus vaikai, moksleiviai ir šeimos dalyvauja Mokslo festivalį lydinčiose mokslo šventėse po atviru dangumi Vilniuje ir Kaune. Kiekvienais metais festivalyje paskaitas skaito žymūs mokslininkai iš įvairių užsienio šalių: Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Italijos.

Pagrindiniai Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” tikslai: ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, ypač moksleivius siekti karjeros moksle.

Mokslas festivalis yra projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas” dalyvis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimas“