Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŠIANDIEN SODE ŽYDI

2020-07-07 iki 2020-07-19

ŠIANDIEN  ŽYDI

lelijos, parko rožės, dekoratyviniai krūmai, viendienės, Lietuvos pievų augalai.

Lelijos pradeda vis gausiau žydėti. Įvairių veislių ir hibridų žiedai ir žiedynai stebina spalvų palete. Parko rožės žavi žydėjimo gausa, jos tiesiog mėgaujasi palankiais orais ir skleidžiasi visu savo grožiu. Kasdien matome vis daugiau žydinčių viendienių, bet žydėjimo gausos dar reikės palaukti.

 DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI:

kalikantai (Calycanthus), virgininė gluosa (Itea virginica) vijoklininiai sausmedžiai, raganės (Clematis), įvairios lanksvų (Spiraea) rūšys ir veislės, kiti krūmai.

ŽOLINIŲ DEKORATYVINIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI:

eremūrai (Eremurus) (žydėjimas jau baigiasi); knifofijos (Kniphofia). Pradeda žydėti astilbės (Astilbe), melsvės (Hosta), flioksai (Phlox). Nuostabiai žydi arunkai (Aruncus), veronikūnai (Veronicastrum), gaurės (Ligularia) ir daugybė kitų žolinių dekoratyvinių augalų. Bet triumfuoti pradeda lelijos (Lilium), o šiek tiek vėliau į žiedų šventę pakvies viendienės (Hemerocallis).

Natūralios floros augalai ĮVAIRIOSE vietose: saulėtose vietose galima pamatyti vasaros žiedų gausybę, –  žydi dobilai (Trifolium); čiobreliai (Thymus); paprastosios trūkažolės (Cichorium intybus); kraujažolės (Achillea); barkūnai (Melilotus); baltagalvės (Leucanthemum); jonažolės (Hypericum); buožainės (Knautia); bajorės (Centaurea) ir dar daugybė įvairių, taip pat ir varpinių rūšių, augalų.

„MOČIUTĖS DARŽO“ AUGALŲ EKSPOZICIJOJE galima pamatyti žydinčias bulves, vijoklines pupeles, grikius ir linus, pomidorus ir moliūgus, agurkles, kalendras, krapus, pankolius ir daugiau nei 150 augalų, kurie auginami įvairiausiems patiekalams gaminti bei arbatas ruošti.

DAUGIAU NAUJIENŲ SKAITYKITE: www.botanikos-sodas.vu.lt; https://www.facebook.com/botanikos.sodas/