Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

ŠIANDIEN SODE ŽYDI

2020-07-20 iki 2020-08-07

ŠIANDIEN  ŽYDI

viendienės, lelijos, parko rožės, astilbės, flioksai, dekoratyviniai krūmai,

vandens ir pakrančių augalai

Lelijos žydi gausiai, o įvairių veislių ir hibridų žiedai ir žiedynai žavi spalvomis. Parko rožių aromatai, žiedų spalvos ir gausa traukia dėmesį. Įsibėgėjo viendienių žydėjimas, – šiandien jų žiedų įvairiausios formos ir spalvų margumynas ypač puošia daugybę sodo vietų.  

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI:

paprastasis sidabrakrūmis (Dasiphora fruticosa) ir jo veislės, kalikantai (Calycanthus), virgininė gluosa (Itea virginica) vijoklininiai sausmedžiai, raganės (Clematis), įvairios lanksvų (Spiraea) rūšys ir veislės, pradeda žydėti hortenzijų (Hydrangea) įvairios rūšys ir jų veislės, taip pat kiti krūmai. Daugiau apie lianas skaitykite ČIA.

ŽOLINIŲ DEKORATYVINIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI:

piliarožės (Malvaceae), astilbės (Astilbe), melsvės (Hosta), flioksai (Phlox), baltagalvės (Leucanthemum), veronikūnai (Veronicastrum), gaurės (Ligularia) ir daugybė kitų žolinių dekoratyvinių augalų. Trimfuoja lelijos (Lilium) ir viendienės (Hemerocallis).

Natūralios floros augalai: tvenkiniuose ir jų pakrantėse – būdingi šioms vietoms augalai: vikšriai (Juncus), plūdės (Potamogeton), paprastoji lūgnė (Nuphar luteum), gyslotinis dumblialaiškis (Alisma plantago-aquatica) ir kt. ĮVAIRIOSE vietose: saulėtose vietose galima pamatyti vasaros žiedų gausybę, o tvenkiniuose ir jų pakrantėse – būdingus šioms vietoms augalus: vikšrius (Juncus), plūdes (Potamogeton), paprastąją lūgnę (Nuphar luteum) ir kt.

MOČIUTĖS DARŽO AUGALŲ EKSPOZICIJA: galima pamatyti žydinčius prieskoninius ir vaistinius augalus, taip pat bulves, vijoklines pupeles, grikius ir linus, pomidorus ir moliūgus, agurkles, kalendras, krapus, pankolius ir dar kai ką.

DAUGIAU NAUJIENŲ SKAITYKITE: www.botanikos-sodas.vu.lt; https://www.facebook.com/botanikos.sodas/