Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

KAS ŽYDI IR DERA VU BOTANIKOS SODE KAIRĖNUOSE?

2020-10-12 iki 2020-10-25

Rudens spalvos – žiedų, vaisių ir lapų. Žydi astrūnai, astrai, jurginai, hortenzijos, viržiai, rudeniniai vėlyviai...

Ruduo įsibėgėjo, žemė laukia gausesnio lietaus, krūmų šakas puošia voratinkliai. Rytais medžiai, krūmai ir žoliniai augalai skęsta rūke. Daugelio sumedėjusių augalų šakos svyra nuo vaisių – įspūdingų savo forma ir spalvomis. Žavi augalai su spalvingais lapais ir žiedais.

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI:

parko rožės, sidabrakrūmiai, šilinių viržių (Calluna vulgaris) įvairios veislės. Žydi virgininis hamamelis (Hamamelis virginiana), visžalis sausmedis (Lonicera sempervirens) ir kt.

Spalvingais ir įdomių formų vaisiais dėmesį patraukia raugerškiai (Berberis), smaugikai (Celastrus), kauleniai (Cotoneaster) trilapė ptelija (Ptelea trifoliata), korėjinis sausmedis (Lonicera vesicaria), sodinis hamamelis (Hamamelis virginiana), kaukazinė pterokarija (Pterocarya pterocarpa), juoduogis šeivamedis (Sambucus nigra) ir kt. Dėmesį traukia pušūnai (spygliuočiai) savo spyglių ar žvynelių nepaprastai gausia žalios spalvos atspalvių įvairove.

Dera dekoratyvinės obelys.

ŽOLINIŲ DEKORATYVINIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI:

astrai (Aster), astrūnai (Symphyotrichum), jurginai (Dahlia), serenčiai (Tagetes), rudeniniai vėlyviai (Colchicum autumnale) ir kt. Džiugina kemerai (Eupatorium), miskantai (Miscanthus), ežiuolės (Echinacea), varpiniai dekoratyvūs augalai. Įspūdingai atrodo daugiamečiai žoliniai augalai su spalvingais lapais.

PARKO MEDŽIAI žavi spalvingomis lajomis ir nukritusių lapų šnarančiais “kilimais”.

MOČIUTĖS DARŽO gėrybės puošia edukacinius darželius.

DAUGIAU NAUJIENŲ SKAITYKITE: www.botanikos-sodas.vu.lt; https://www.facebook.com/botanikos.sodas/