Vilniaus universitetas

MENIU

Kalendorius

MOKSLO FESTIVALIS "ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ"

2016-09-15

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 14.00 val. kviečia Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. VU Botanikos sode vyks kelionė po augalų ir vaisių pasaulį. Bus ne tik pristatytos spanguolių, vynuogių, svarainių, šermukšnių, bruknių, aktinidijų bei kitų valgomų sodo augalų kolekcijos kartu su degustacija, bet ir vyks žinių patikrinimas. Į renginį būtina registruotis iš anksto el. paštu: info@mokslofestivalis.eu

2016 m. vyks jau XIII-as Mokslo festivalis "Erdvėlaivis Žemė", skirtas mokslo ir inovacijų pristatymui visuomenei, labiau orientuotas į jaunimą, bet laukiami visi norintys. Festivalis vyks rugsėjo 8-17 dienomis visoje Lietuvoje.

Tai kasmetinis renginys, pirmąkart įvykęs 2004 metais Vilniuje ir Kaune. Metams bėgant, festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu šalyje, pasklidęs po daugiau nei dešimt miestų bei rajonų. Įvairiuose renginiuose (paskaitose, demonstracijose, ekskursijose, parodose, kurių dabar kasmet organizuojama daugiau nei 300) kiekvieną rugsėjį apsilanko daugiau nei 30.000 dalyvių. Jie lankosi universitetuose, aukštųjų technologijų kompanijų (TEVA /„Sicor Biotech”, „Thermofisher Scientific Baltics”, „Ekspla”) laboratorijose, kitose verslo įmonėse, muziejuose. Įvairaus amžiaus vaikai, moksleiviai ir šeimos dalyvauja Mokslo festivalį lydinčiose mokslo šventėse po atviru dangumi Vilniuje ir Kaune. Kiekvienais metais festivalyje paskaitas skaito žymūs mokslininkai iš įvairių užsienio šalių: Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Italijos.

Pagrindiniai Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” tikslai: ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, ypač moksleivius siekti karjeros moksle.

Mokslas festivalis yra projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas” dalyvis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Daugiau info: http://www.mokslofestivalis.eu/