Kalendorius

PASKAITA: „SIDABRAS IR PASIDABRUOTI METALAI: STALŲ ĮRANKIAI KAIP KOLEKCIJOS OBJEKTAS“

2023-04-08

Kviečiame kolekcionavimo entuziastus prisijungti prie mūsų paskaitos „Sidabras ir pasidabruoti metalai: stalų įrankiai kaip kolekcijos objektas“, kuri vyks Vilniaus universiteto Botanikos sodo (Kairėnų g. 43, LT-10239, Vilnius) Informacinio centro salėje.

Šiandien seni sidabriniai ir sidabru padengti stalo įrankiai tampa vis populiaresni tiek tarp kolekcininkų, tiek tarp stalo serviravimo mėgėjų. Paskaitoje kalbėsime apie stalo įrankių istoriją, jų rūšis, aptarsime jų įvairovę XIX a.-XX a. pradžioje, ir, žinoma, aptarsime svarbius klausimus, kuriuos kolekcininkai privalo žinoti. Pvz.: kolekcijos formavimas, atribucija, ženklai ir padirbiniai. Be to, suteiksime rekomendacijas dėl tinkamo įrankių saugojimo ir priežiūros.

Paskaitą ves Olga Prokofjeva, patyrusi kolekcionierė ir knygų „Pamirštų daiktų pasaulis“, „Pamirštų daiktų istorijos ir paslaptys“ autorė. Paskaita bus įdomi tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems kolekcininkams.

Už paskaitą surinkti pinigai bus skirti Vilkėnų dvaro komplekso, esančio Švėkšnoje, Šilutės rajone, restauracijai.

KUR: Vilniaus universiteto botanikos sodas (Kairėnų g. 43, LT-10239, Vilnius), Informacijos centro salėje.
KADA: 2023 m. balandžio 8 d. (šeštadienis), nuo 11:00 val.
RENGINIO TRUKMĖ: 3 val. (1,5-2 val. paskaita, 1 val. klausimams, diskusijai, praktikai)
RENGINIO KALBA: paskaita vyks rusų kalba