Tęsiame tradiciją ir kviečiame mokinius bei jų mokytojus dalyvauti konkurse DŪZGIAM KALĖDAS SODE!
Registruokitės atsiunčiant anketas, atlikite ir atsivežkite į konkursą namų darbus, sukurkite konkursinį darbą VU Botanikos sode Kairėnuose
ir dalyvaukite darbų parodoje!
Tikimės pasitikti Šv. Kalėdas su jūsų sukurtais nuostabiais floristiniais papuošimais!
Kur vyks?
Vilniaus universiteto botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.
Kada ir kaip vyks?
Registracija dalyvauti konkurse (reikia atsiųsti dalyvio anketas) | 2022 m. lapkričio 14–27d. el. p. daiva.krutuliene@bs.vu.lt |
Namų darbo atlikimas (atvežamas į konkursą) |
Darbas atsivežamas į konkursą. |
Konkursas VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje | 2022 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienį, iki 14.00 val. |
Kairėnų g. 43, Vilnius | Dalyvių registracija ir pasirengimas darbui nuo 9.00 val. |
Darbo pradžia - 10.00 val. | |
Konkurso ir namų darbų vertinimas | 2022 m. gruodžio 1 d., nuo 14.00 val. |
Darbų paroda Muziejuje, Lankytojų ir VU Botanikos sodo laureatų rinkimai | 2022 m. gruodžio 3–gruodžio 18 d. |
Apdovanojimai ir šventė VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje | 2022 m. gruodžio 18 d., sekmadienį, 15 val. |
Namų ir konkurso užduotys, konkurso eiga ir taisyklės numatyti konkurso TAISYKLĖSE (ATSISIŲSTI). DĖMESIO! Nuo 2022 m. C grupės dalyviams (profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai) nėra nustatytas amžiaus cenzas.
Dalyvio anketą atsisiųskite ČIA.
Užpildytą anketą siųskite el. paštu daiva.krutuliene@bs.vu.lt iki lapkričio 27 d.
Daugiau apie renginį teiraukis el. paštu aida.dobkeviciute@bs.vu.lt
2022 m. konkurso darbų užduotys:
I. A grupės dalyvių namų darbas
FLORISTINIS KALĖDINIS ATVIRUKAS (pakabinamas). Atviruko pagrindas – kartonas arba storas popierius, formatas A3 (297x420 mm) sulenktas per pusę, vidinėje pusėje įrašytas palinkėjimas. Paruoštas pakabinimui erdvėje vertikaliai arba horizontaliai, priklausomai nuo vaizdo (kilputė perlenkto atviruko vidinėje sulenkimo vietoje). Jo sukūrimui naudojami 70% gamtinės medžiagos. Džiovinti augalai ir gėlės gali būti natūralios, dažytos, klijuotos ar transformuotos.
A grupės dalyvių konkursinis darbas
KALĖDINIS VAINIKAS SU ŽVAKĖMIS. Pagrindas ruošiamas namuose. Diametras nuo 30 cm iki 40 cm. Konkurso metu vainikas puošiamas. Gamtinės kilmės medžiagų ne mažiau 70% (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
II. B grupės dalyvių namų darbas
FLORISTINĖ KALĖDINĖ PUOŠMENA KABINAMA ANT SIENOS. Aukštis 60–80 cm, plotis ne mažesnis kaip 30 cm. Floristinio darbo technika laisva. Darbo sukūrimui turi būti panaudota 70% gamtinės kilmės medžiagų (šakos, kankorėžiai, samanos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, transformuotos, klijuotos. Darbas turi būti paruoštas eksponavimui/pakabinimui.
B grupės dalyvių konkursinis darbas
FLORISTINĖ KARŪNA/DIADEMA NAUJAMETINIAM KAUKIŲ BALIUI. Floristinio darbo technika laisva. Pagrindas ruošiamas namuose, gali būti popierius, viela ar kita negamtinė medžiaga. Konkurso metu puošiama. Darbo sukūrimui turi būti panaudota 70% gamtinės kilmės medžiagų. Karūna ar diadema turi būti funkcionali, aukštis nereglamentuojamas.
III. C grupės dalyvių namų darbas
FLORISTINIS KALĖDŲ MIŠKAS. Pastatomas. Aukštis nuo 40 cm iki 80 cm. Pagrindo galimi išmatavimai (plotis ir gylis) nuo 30 cm iki 80 cm. Darbe turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų. Gamtinės medžiagos gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
C grupės dalyvių konkursinis darbas
KALĖDINĖ PUOKŠTĖ. Puošni rištinė puokštė su karkasu, skirta Kalėdiniam laikotarpiui. Gali būti pastatoma ar merkiama. Puokštės aukštis iki 50–70 cm turi išsilaikyti nenuvytus iki gruodžio 18 d. Karkasas pasiruošiamas namuose, gali būti iš gamtinių (šakos ir kt.) ar dirbtinių medžiagų (viela, plastikas ir kt.). Puokštės sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti ar skinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
IV. D grupės dalyvių namų darbas
FLORISTINĖ EGLUTĖ (pakabinama). Eglutės dydis 40–50 cm, turi būti paruošta pakabinimui. Technika nereglamentuojama. Turi būti panaudota ne mažiau 70% gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
D grupės dalyvių konkursinis darbas
KOMPOZICIJA KALĖDINIAM STALUI. Kompozicijos galimas aukštis ir plotis nuo 20 cm iki 50 cm. Technika laisva. Kompozicijos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.
Konkursą organizuoja: VU Botanikos sodas
Konkursą remia Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos floristų asociacija
Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“