KVIEČIAME DALYVAUTI 2023 M. MOKINIŲ FLORISTIKOS KONKURSE „DŪZGIAM KALĖDAS SODE!

Kviečiame mokinius bei jų mokytojus dalyvauti floristikos konkurse DŪZGIAM KALĖDAS SODE!

Registruokitės atsiunčiant anketas, atlikite ir atsivežkite į konkursą namų darbus,

sukurkite konkursinį darbą VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius)

ir dalyvaukite darbų parodoje!

Kur vyks?

Vilniaus universiteto botanikos sode, Kairėnų g. 43, Vilniuje.

Kada ir kaip vyks?

Registracija dalyvauti konkurse (reikia atsiųsti dalyvio anketas) 2023 m. lapkričio 14–27 d. el. p. daiva.krutuliene@bs.vu.lt

Namų darbo atlikimas (atvežamas į konkursą)

Namų darbas atliekamas iki konkurso, darbas atvežamas į konkursą.
Konkursas VU Botanikos sode, Muziejuje 2023 m. lapkričio 30 d., ketvirtadienį,10.00–14.00 val.
Kairėnų g. 43, Vilnius  Dalyvių registracija nuo 9.00 val. iki 9.45 val. Prašome nevėluoti.
  Darbo pradžia - 10.00 val.
Konkurso ir namų darbų vertinimas 2023 m. lapkričio 30 d., nuo 14.00 val.
Darbų paroda Muziejuje, Lankytojų ir VU Botanikos sodo laureatų rinkimai 2023 m. gruodžio 2–gruodžio 9 d.
Apdovanojimai ir šventė VU Botanikos sode Kairėnuose, Muziejuje 2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienį, 16 val.

Namų ir konkurso užduotys, konkurso eiga ir taisyklės numatyti konkurso TAISYKLĖSE (ATSISIŲSTI)

Dalyvio anketą atsisiųskite ČIA.

Užpildytą anketą siųskite el. paštu daiva.krutuliene@bs.vu.lt  iki lapkričio 27 d.

Daugiau apie renginį teiraukis el. paštu aida.dobkeviciute@bs.vu.lt

2023 m. konkurso darbų užduotys

I. A grupės dalyvių namų darbas

KALĖDŲ ŽVAIGŽDĖ (pakabinama). Žvaigždės išmatavimai apie 30 cm. Gamtinės kilmės medžiagų nemažiau 70% (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.  Žvaigždė turi būti paruošta kabinimui.

A grupės dalyvių konkursinis darbas

KALĖDINIS VAINIKAS. Pagrindas ruošiamas namuose. Diametras (skersmuo) apie 50 cm. Konkurso metu vainikas puošiamas. Gamtinės kilmės medžiagų ne mažiau 70% (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

II. B grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINĖ EGLUTĖ. Aukštis apie 50 cm, plotis ne mažesnis kaip 30 cm, pastatoma ant stalo.  Floristinio darbo technika laisva. Darbo sukūrimui turi būti panaudota 70% gamtinės kilmės medžiagų (šakos, kankorėžiai, samanos ir pan.), kurios gali būti  natūralios, dažytos, lakuotos,  transformuotos ar klijuotos. Floristinė eglutė turi būti pilnai paruošta eksponavimui.

B grupės dalyvių konkursinis darbas

KALĖDINIS PAKABINAMAS VAINIKAS (paruoštas pakabinimui). Diametras (skersmuo) ne didesnis nei 50 cm.  Pagrindas ruošiamas namuose. Konkurso metu puošiamas. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų, kurios gali būti  natūralios, dažytos, lakuotos,  transformuotos ar klijuotos.

III. C grupės dalyvių namų darbas

FLORISTINIS KALĖDŲ MEDIS. Pastatomas. Aukštis 50–70 cm, plotis – 40 cm. Darbo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų, kurios gali būti  natūralios, dažytos, lakuotos,  transformuotos ar klijuotos. Floristinis medis turi būti pilnai paruoštas eksponavimui.

C grupės dalyvių konkursinis darbas

KALĖDINĖ PUOKŠTĖ. Puošni rištinė puokštė su karkasu (karkasą galima pasigaminti namuose, atsivežti į konkursą), skirta Kalėdiniam laikotarpiui. Merkiama, vaza turi derėti su puokšte. Puokštės aukštis iki 70 cm turi išsilaikyti išvaizdi iki gruodžio 10 d. Puokštės sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, sėklų dėžutės, samanos, šakos, džiovinti ar skinti, stabilizuoti augalai ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

IV. D grupės dalyvių namų darbas

KALĖDINĖ ŽVAIGŽDĖ (pakabinama). Žvaigždės išmatavimai apie 30 cm. Gamtinės kilmės medžiagų nemažiau 50% (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.  Žvaigždė turi būti paruošta kabinimui.

D grupės dalyvių konkursinis darbas

KALĖDINĖ SAUSŲ AUGALŲ KOMPOZICIJA (pastatoma).   Kompozicijos galimas aukštis iki 50 cm, plotis  30 cm. Kompozicijos sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70% gamtinės kilmės medžiagų (lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.), kurios gali būti natūralios, dažytos, lakuotos, klijuotos ar transformuotos.

Konkurso dalyvių grupės:

A grupė – V-VIII klasių mokiniai.

B grupė – IX-XII klasių mokiniai.

C grupė – profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai.

D grupė – mokinių ir profesinių mokyklų mokinių bei kolegijų studentų su specialiaisiais poreikiais grupė.

Konkursą organizuoja: VU Botanikos sodas

Konkurso partneris Lietuvos floristų asociacija

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“

APIE 2022 m. KONKURSO LAUREATUS SKAITYKITE ČIA