Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

MOKINIŲ FLORISTIKOS DARBŲ PARODA

„Artėja šventės, o šventės man asocijuojasi su šeima. Ši snaigė man primena šeimą: šakelė prie šakelės  – vienybė, kankorėžiai – stiprybė, putino uogos – šiluma ir meilė. Tuo ir noriu pasidalinti su jumis”, – taip savo floristinę snaigę pristato Rosita K. 

Iki  gruodžio 15 d. VU Botanikos sodo Kairėnuose Muziejuje eksponuojama daugiau nei 100 ypatingų ir iš natūralių medžiagų sukurtų Kalėdinių puošmenų!

Floristikos darbus mokinių konkursui "Dūzgiam Kalėdas sode!", kuris vyksta jau trečius metus, sukūrė 25-ių vidurinių ir profesinių mokyklų 56 mokiniai iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių!

Jau šiandien sodo Muziejuje galite pamatyti  floristines eglutes ir snaiges, Kalėdinius dekoratyvinius rutulius ir žvakides, išpuoštas dovanėles ir Kalėdinius vainikus, floristines švenčių kompozicijas.

Floristikos namų ir konkursinius darbus dalyviai turėjo atlikti pagal labai griežtą reglamentą, t. y. naudoti darbams 50-70 proc. natūralių medžiagų, laikytis nurodyto dydžio ir proporcijų reikalavimų. Dauguma puošybai panaudotų gėrybių ir grožybių buvo dar vasarą pakeltos nuo žemės, paruoštos ir sudžiovintos.  Iš gamtos dovanų jaunieji floristai sukūrė savitus ir autorinius kūrinius, kurie nenusileidžia floristikos meistrams. Jeigu jautriai įsižiūrime į jaunuolių darbus, jie prabyla mums tvaria žemės kalba ir nepalieka abejingais.

Ko tik čia nepamatysite! Kompozicijose naudojamos natūraliai išraiškingais  raštais išvagotos medžio šakos, beržo šakeles, garbanoto gluosnio šakelėmis. Kalėdomis kvepiančiomis pušų šakelėmis… Darbai dekoruoti celiozijos žiedais, pušies spygliais, nuo akmens nuimtomis samanomis, linais, dumplūnės vaisynai, džiovintais ir išbalintais laukinės morkos žiedynais, riešutų geldelėmis, ąžuolo gilių kepurėlėmis, raugerškio uogomis, džiovintais šermukšniais ir aronijomis, grikių ir sorų kruopomis, durnaropių sėklomis,  džiovintais anturio žiedais… Kaip ir praėjusiais metais jaunųjų floristų darbuose pastebimos naujos europietiškos mados floristikos mene, - puošyboje naudojami sukulentai ir gyvos gėlės.

Mokiniai konkurse varžėsi keturiose grupėse, suskirstytose pagal amžių ir įgūdžius. Darbus vertino ir po 3 laureatus iš kiekvienos grupės rinko profesionalių floristų, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU Botanikos sodo komisija: Natalja Učvatova, Daiva Meilutė-Šeršniova, Jolanta Malijonienė, Irena Ramanauskaitė, Aida V. Dobkevičiūtė ir Sergėjus Zareckis. Vertinimo komisijos darbas ir šiais metais buvo intensyvus, virė diskusijos dėl darbų formos, kompozicijos, spalvinės gamos ir  atlikimo technikos. Išrinkti laureatus buvo labai sudėtinga. Konkurso organizatoriai ir vertinimo komisijos nariai dėkojo mokinius konkursui paruošusius ir atlydėjusius mokytojus.

Parodoje apsilankę gali ne tik pasisemti puošybos idėjų. Visi kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Lankytojų balsai nulems kam atiteks papildomi keturi prizai kiekvienos konkurso dalyvių grupės išrinktajam. A grupėje dirbo V-VIII klasių mokiniai, o B grupėje – IX-XII ir profesinių mokyklų gimnazijos klasių mokiniai, C grupėje -  profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai (amžiaus riba 25 metai), o D grupėje - mokiniai ir profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai su specialiaisiais poreikiais. Gruodžio 15 d. 15 val. šventėje VU Botanikos sode Kairėnuose bus apdovanoti visi komisijos įvertinti 12-a konkurso laureatai, taip pat papildomų Parodos lankytojų prizų, VU Botanikos sodo simpatijų ir Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų rėmėjų įsteigtų prizų laimėtojai.

Parodos darbo laikas:

-  darbo dienomis nuo 14 val. iki 18 val.;

-  savaitgaliais nuo 10 val. iki 18 val.

Laukiame Jūsų mokinių floristikos darbų parodoje „Dūzgiam Kalėdas sode!”.

PASIŽVALGYKITE PO PARODĄ ČIA.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ ČIA.

Konkursas vyko Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose lapkričio 26 d., daugiau skaitykite ČIA.

Konkursą organizuoja:

VU botanikos sodas ir Lietuvos floristų asociacija

Konkurso partneris Vilniaus miesto savivaldybė

Informacinis rėmėjas žurnalas „Sodo spalvos“