PAVASARINIAI ŽIEDAI

VU Botanikos sodas Kairėnuose jau priima lankytojus ir dirba laikantis visų sušvelninto karantino sąlygų bei taikant tam tikrus apribojimus.

Botanikos sodo Vingio skyrius karantino metu nedirs.

Apsilankymo metu būtina dėvėti apsaugines kaukes arba kitas apsaugines veido priemones, laikytis saugių atstumų vienas nuo kito eilėse prie kasų, pavėsinių, stendų, kitose Botanikos sodo teritorijose, laikytis bendrų higienos ir elgesio reikalavimų. Priimami lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius (šeimas).

DARBO LAIKAS ČIA.

PAPILDOMOS LANKYMO KARANTINO METU TAISYKLĖS ČIA.

DEKORATYVINIŲ OBELŲ ŽYDĖJIMAS – ŠIO SAVAITGALIO STAIGMENA!

PAVASARINIAI ŽIEDAI

Lankytojų jau laukia pavasariniais žiedais pasipuošusios dendrologinės kolekcijos: rūšinės magnolijos, forzitijos, klevai, guobos, mahonijos. Pradeda žydėti išskirtinės magnolijų veislės Magnolijų slėnyje, taip pat ievos, medlievos, dekoratyvinės obelys, kai kurios putinų rūšys. O Alyvų kalne net 180 rūšių ir veislių dekoratyviausių alyvų dar laukia šiltos ir saulėtos savaitės, kad išsprogdintų margaspalvius žiedus.

MAGNOLIJOS

(4)   (5)   (6)

(7)   (8)   (9)

(10)   (11)

Nuotraukose: (1-2, 8-9) Magnolia stellata; (3) Magnolia kobus; (4-5) Magnolia 'Leonard Messel'; (6) Magnolia 'Heaven Scent'; (7) Magnolia 'Rosea'; (10-11) Magnolia 'Susan'

PUTINAI

Nuotraukose: (1) Viburnum carlesii; (2-3) Viburnum veitchii

IEVOS

Nuotraukose: (1-2) Prunus 'Colorata'; (3) Prunus padus

DEKORATYVINĖS OBELYS

MEDLIEVOS

SPYGLIUOČIAI SPORIFIKUOJA (arba žydi)

Gėlininkai džiaugiasi šiuo metu žydinčiomis narcizų ir raktažolių kolekcijomis. Tačiau krokai, hiacintai ir tulpės šiais metais nespėjo lankytojų pradžiuginti.

Ištvermingai lankytojams tausojasi ir tik pradeda žiedais skleistis Rododendrynas. Čia  jau žydi ankstyvieji rododendrai, įdomios ir retai auginamos veislės. Iš Tolimųjų Rytų kilusio auksinio rododendro (R. aureum) žydėjimas jau persirito į antrą pusę. Trečią dešimtį metų skaičiuojantys, žalias kalveles primenantys krūmai apsipylę baltais žiedais. Šalia beveik dviejų metrų aukščio rausvai alyvinės spalvos daūrinio rododendro (R. dauricum) hibridas 'P.J.Mezitt' žydi „nuo galvos iki kojų“. Kita panaši veislė 'April Snow' šiemet truputį nedrąsiai skleidžia savo sniego baltumo žvaigždes primenančius žiedelius. Įsibėgėja ir šliaužiančiojo rododendro (R. repens) veislių žydėjimas, o žydi sode jie ne kasmet! Dažną žiemą žiedinius pumpurus pakanda šalčiai, bet šiemet vienas po kito skleidžiasi įvairaus atspalvio raudoni varpeliai. Neįmanoma praeiti ir nepastebėti korėjinio rododendro (R. schlippenbachii) didžiulių švelniai rausvų žiedų. Būsimo didžiojo visžalių veislių žydėjimo pranašas yra 'Cunningham's White', apsipylęs subtiliais rausvai violetinės spalvos pumpurais, kurie jau skleidžiasi baltais žiedais.

(1)  (2)  (3)

(4)

(5)

(6)    (7)

Nuotraukose: (1) 'April Snow'; (2, 3) R. aureum; (4) R. repens; (5) 'P.J.M.'; (6) 'Cunningham's White'; (7) R. schlippenbachii

Karantino metu VU Botanikos sode Kairėnuose lankytojai priimami tik viešose, lankymui karantino metu pritaikytose lauko augalų ekspozicijų ir rekreacinės paskirties teritorijose:

Botanikos sode karantino metu nebus teikiamos edukacinės, nuomos, treniruočių žirgyne, renginių organizavimo patalpose ir lauke paslaugos. Viešam lankymui uždarytos augalų ir edukacinės ekspozicijos patalpose (šiltnamiuose, Žaliojo pastato terasoje ir visose vidaus patalpose). Karantino metu taip pat nelankoma dalis Botanikos sodo teritorijos (ūkinė zona, eksperimentiniai laukai, medelynai, įrenginėjamų naujų ekspozicijų vietos ir pan.).

Nebus priimti lankytojai, turintys gripo ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Taip pat nerekomenduojama Botanikos sode lankytis rizikos grupės žmonėms (vyresnio nei 60 metų amžiaus ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis.

LANKYMO TAISYKLĖS ČIA.