Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

VAIKŲ VASAROS TEATRO MIUZIKLAS VUBS VINGIO SKYRIUJE

Pavasarį netikėtai užklupęs karantinas paskatino žmones iš naujo atsigręžti į gamtą. Gamta pati pašaukė mus ateiti į miškus, parkus bei laukus, o dvi jaunos kūrėjos kviečia visus vaikus, šeimas bei gamtai neabejingus žmones šias Žolines sutikti Vilniaus universiteto botanikos sode (Vingio parko skyriuje). Čia skambės Vaikų vasaros teatro sukurtas miuziklas „Mes mylime motiną gamtą“.

VU Botanikos sodo Vingio skyriaus scenoje rugpjūčio 15 d., šeštadienį, nuo 17:30 iki 18:30

 Vaikų vasaros teatro sukurtas miuziklas „Mes mylime Motiną Gamtą“.

Renginyje mokiniai kartu su naujos mokytojos pagalba pristatys mums gėles – lig šiol nematytu neregėtu, nauju ir gyvenimą keičiančiu būdu. Teatro menas padeda vaikams ne tik suprasti gėles, bet kartu ir save pačius bei pasaulį.

Miuziklas rekomenduojamas 6–18 metų vaikams ir jaunimui.

Renginys be papildomo mokesčio įsigijus VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.
Suaugusiems – 4 Eur
Studentams – 2 Eur

Idėją padiktavo gamta

Idėjos sumanytoja Sarah Psibilskis jau septynerius metus gyvena Lietuvoje, o pastaruosius trejus praleido augindama savo vaikus, tačiau dabar ji vėl grįžo į darbus ir subūrė vaikų teatrą. „Mes gyvename šalia Vingio parko, todėl beveik kasdien lankausi Botanikos sode su vaikais. Kiekvieną kartą matydama čia sceną, jausdavau, jog noriu kažką joje sukurti. Vieną dieną pasukau į Botanikos sodo administraciją, ir kaipmat sutarėme dėl spektaklio“, – sako moteris.

Režisierė atvyko į Lietuvą iš Austrijos, žymiojo miuziklo „Muzikos garsai“ tėvynės. Ji sako pasisėmusi įkvėpimo iš to, kaip „Muzikos garsuose“ muziką pabrėžiamas gamtos grožis. „Scenarijų sukūriau per porą vakarų. Miuziklo epicentre – mokykla, o kiekvienas vaikas simbolizuos skirtingą gėlę. Šis miuziklas kartu ir apie skirtingas kultūras, tačiau visa tai subtiliai paslėpta“, – pasakoja Sarah. Vienu ypu parengusi miuziklo tekstus ir surinkusi vaikų trupę, ji pakvietė prisijungti dainų autorę ir atlikėją Justiną Kaminskaitę.

Ugdo kūrybiškumą

Anot idėjos autorių, miuziklas bus atliekamas lietuvių kalba, tačiau šiuolaikiniai vaikai gerai kalba ir angliškai, todėl repeticijos vyko abejomis kalbomis. „Paaugliai nuo 9 iki 13 metų dabar kalba keliomis kalbomis, o vienas berniukas net išvertė visą scenarijų į lietuvių kalbą. Jaunieji atlikėjai patys išvertė dainų tekstus, mums beliko juos tik patobulinti taikant prie muzikos“ – džiaugiasi J. Kaminskaitė, kuri miuzikle įkūnys mokytojos Rūtos personažą.

Džiugina ir tai, kad visi vaikai atėjo savo noru ir merginos tikina, jog nė vieno jokiu būdu nekeistų į kitus aktorius. Renginio kūrėjos džiaugiasi, jog vos po pirmos repeticijos visi vaikai labai susidraugavo ir dabar yra puiki komanda.

Kviečia mylėti gamtą

Po rugpjūčio 15 dienos premjeros projekto organizatorės turi ir daugiau planų, nori miuziklą pristatyti mokyklose ir kitose moksleivių lankomose vietose. Vaikai patys siūlo padaryti pasirodymą ir angliškai: iš pradžių repetavę su anglišku scenarijumi rankose, jie lengvai paruoštų medžiagą užsienio kalba. „Vasarą suburti vaikus lengviau, todėl  miuziklą vystyti planuojame kitą vasarą. O rugpjūčio 15 dieną visas šeimas kviečiame pasidžiaugti gamta VU Botanikos sode. Čia vaikai tikrai pasisems drąsos, kad galima vaidinti spektaklyje iki tol tik šokus ar net prieš tai niekur nesimokius dainuoti. Natūralumas yra gražu“, – teigia Sarah Psibilskis.

Ji sakosi esanti sužavėta Lietuvos gamta bei lietuvių draugiškumu, darbštumu ir paprastumu. Anot renginio organizatorių, gamta yra toki graži, o VU botanikos sodas spalvingas ir žydintis, kad buvo atsisakyta net daugumos dekoracijų. Tai nebus vakarietiškas šou su daug šviesų ir griausmingais garso takeliais, tačiau spektaklio komanda tiki, jog nuoširdus renginys nepaliks abejingų.

Daugiau Facebook renginyje: https://www.facebook.com/events/605453147055156/

Kontaktai pasiteirauti:

režisierė Sarah Psibilskis (+37068835001,sarahz1985@hotmail.com)

VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė dr. Regina Juodkaitė (+370-5) 2330160, regina.juodkaite@gmail.com