Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

ŽVALUMO DIENA VISAI ŠEIMAI – JAU RUGPJŪČIO 29 D.

Rugpjūčio 29 d. kviečiame į ŽVALUMO DIENĄ – jau septintus metus iš eilės vykstantį sveikos gyvensenos populiarinimo renginį VU Botanikos sode.

PROGRAMA (ATSISIŲSTI)

ŽEMĖLAPIS (ATSISIŲSTI)

„Žvalumo diena 2020“ stiprins imunitetą mankštomis, pirtimis ir meditacijomis

Išmokti egzotiškų šokių žingsnelių, pasimankštinti plaukiant irklente ar darant jogos pratimus pievoje, sveikai užkąsti, o po to išsivanoti pirtyje – taip praleisti paskutinį rugpjūčio šeštadienį vilniečius ir sostinės svečius į VU Botanikos sodą Kairėnuose kviečia „Žvalumo diena 2020“. Septintą kartą organizuojama sveikos gyvensenos populiarinimo šventė vėl stebins veiklų įvairove. Daugiau kaip trisdešimt sveikos gyvensenos organizacijų ir pavienių entuziastų iš Vilniaus ir kitų Lietuvos vietų ragins aktyviai pajudėti ir atsipalaiduoti, pasitikrinti sveikatą, pasisemti žinių, išmėginti savo kūrybinius gebėjimus, paragauti sveiko maisto ir pasidairyti pirkinių „Sveikaturgyje“. Įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje atokiau nuo miesto šurmulio ir dulkių šventės svečiai kviečiami praleisti visą dieną.

Pastaraisias metais mūsų šalyje atsirado daug sveikos gyvensenos festivalių. Tačiau jau septintą sykį rengiama „Žvalumo diena“ yra kitokia: praktikos dvasiai čia derinamos su sportu, o šių iniciatyvų organizatorių tikslas – ilgalaikis: sudominti ir įtraukti vilniečius į veiklas, kurios padės jaustis žvaliems ir lietingą rudenį, ir niaurią žiemą.

„Manome, kad ši šventė – savotiškas Vilniaus fenomenas. Ji,labai padedant vietos šeimininkams, VU Botanikos sodo darbuotojams, organizuojama savanoriškomis nevyriausybininkų pajėgomis, iš entuziazmo, kurį palaiko savo iniciatyvas net neraginami siūlantys ankstesnių „Žvalumo dienų“ dalyviai ir nuolat besijungiantys nauji. Taip įgyvendinama dar viena šventės misija – telkti Vilniaus sveikos gyvensenos bendruomenę. Renginys atspindi ir laikotarpio aktualijas: dauguma šiemet čia pristatomų veiklų skirtos imunitetui stiprinti, atsikratyti įtampos, baimės“, – teigia renginio iniciatoriai Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) nariai.

Veiklos skirtingose erdvėse

„Žvalumo dienos“ praktikos vyks skirtingose VU Botanikos sodo erdvėse.  Susigaudyti, kas, kur ir kada, padės specialiai šiam renginiui sukurtas žemėlapis. Juo vadovaujantis bus galima rasti veiklą ir ten, kur lankytojai įprastai stabteli tik trumpam.

Vieną gyvybingiausių vietų renginio svečiai ras prie tvenkinio, kur per visą šventę Vilniaus klubo „Sup-board.lt“ entuziastai ragins išmokti valdyti irklentes ir ant jų pasimankštinti.

Čia pat kūrensis ir dvi mobiliosios pirtys. Jose galės pasišildyti sužvarbę po pramogų tvenkinyje ir atsipalaiduoti pailsę aktyviose veiklose.

„Tai vienintelė šventė Vilniuje, kur lankytojai gali pasimėgauti sveiku garu ir patyrusių pirtininkų atliekamomis procedūromis“, – tikina LPBD komanda, kuriai šventėje nuolat talkina ir Blaivios gyvensenos, sveikatos, sporto ir turizmo draugijos „Optimalietis“ nariai.

Lygiai trečią valandą visų dėmėsys turėtų nukrypti į Japonišką sodą, kur judesio terapeutės Aistė Kriukelytė ir Rasa Birietė kurs performansą „Suartėjimai“.
„Mokslininkai ne kartą įrodė, kad gydo ne tik mankštos ir sveikas maistas, bet ir ryšys su kitu žmogumi. Japoniškame sode kviesime stebėti vienam žmogui kuriamą šokį ir galbūt net gauti tokį šokį pačiam“, – sumanymą aiškina entuziastės.

Lankytojus stebins ir iš viršaus sklindantys garsai: vienoje unikaliausių erdvių – Žaliojo pastato terasoje ant stogo – 13 val. vyks kvėpavimo ir dainavimo užsiėmimas „Kūno ventiliacija ir skambėjimas“, o vakarėjant – gongo dūžių lydima garso jogos praktika.

Šventės svečiams dėl oro nerimauti nereikėtų. Jei per renginį prapliups lietus, dauguma veiklų iš atvirų erdvių bus perkeltos į Botanikos sodo sales.

Mankštinsis ir ilsėsis

„Žvalumo dienos“ programa – it savotiškas šiuo metu įvairiose Vilnius studijose ir salėse jau įsitvirtinusių ar tik pirmuosius žingsnius žengiančių sveikatimo praktikų pasiūlos atspindys. Renginyje bus galima išmėginti vis daugiau gerbėjų sulaukiančią iš JAV kilusią praktiką NIA, dar vadinamą kūno, proto ir sielos fitnesu, dalyvauti treniruotėje „Brazil butt“, universlioje moterų gimnastikoje „Žvaigždės gimimas“.

Regis, jau niekam nebereikia įrodinėti, kad viena geriausių kūną ir sielą žvalinančių priemonių yra šokis. Šventė suteiks progą per vieną dieną išmėginti rytietiškus pilvo, Europoje išpopuliarėjusius tribal stiliaus šokius, smagiuosius linijinius šokius ir iš jų pasirinkti tinkamiausius.

Įvairove šokiams nenusileis ir skirtingos jogos treniruotės bei rytietiškas kūno stiprinimo menas. „Šiuo nepaprastu laikotarpiu „Žvalumo diena“ yra viena aktualiausių iniciayvų. Dabar itin svarbu rūpintis savo ir aplinkinių sveikata, stiprinti imuninę sistemą, kad atlaikytume virusų atakas“, – sako jau septintąsyk renginyje dalyvausiančios Lietuvos taidzičiuan asociacijos prezidentas Vitalijus Veršininas. Lankytojai galės rinktis šios organizacijos narių vedamą atvirą taidzičiuan pamoką ir dviejų skirtingų instruktorių pristatomas čigongo praktikas. Visą šventės laiką aikido pamokose vaikų ir suaugusiųjų lauks aikido mokyklos „Aidas“ komanda.

Renginyje taip pat bus galima pasimokyti tapybos ant vandens, dalyvauti sąmoningo kvėpavimo ir garso terapijos sesijoje, apie savo sveikatą sužinoti iš auros fotografijos, delno linijų, pirštų meridianų ir pan.

Šventės erdvė „Galios veja“ turėtų sulaukti stipriosios lyties atstovų dėmesio. Čia visai dienai iš Alytaus atvežamas kūno tempimo treniruoklis „Pravilo“, be to, treniruotę su lazdomis žada „Savigynos akademija“.

Vienas „Žvalumo dienos“ ypatumų – aktyvių mankštų derinimas su atpalaiduojamosiomis praktikomis, kurių bus gausu „Meditacijų erdvėje“.

Prireiks kilimėlių, rankšluosčių ir indų

Skubėdami į „Žvalumo dieną“, kuri prasidės 11 valandą, vilniečiai turėtų nepamiršti ne tik rankšluosčių, mankštos kilimėlių bei kai kurioms pratyboms praversiančių šiltesnių užklotų, bet ir indų. Atsinešusiems savo lėkštes ir įrankius karštasis šventės maitintojų – sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ – patiekalas kainuos pigiau. Turintys savo puodelius „Pirčių ir irklenčių įlankoje“ bus pavaišinti žolelių arbata.

„Taip žmonės ne tik išleis mažiau pinigų, bet ir nepaliks šiukšlių, juk gyventi sveikai – tai ne tik puoselėti savo išorę ir vidų, bet ir rūpintis aplinka“, – idėją aiškina renginio sumanytojai. Populiarinti sveiką ir tvarų verslą yra pažadėję ir renginio „Sveikaturgyje“ besirikiuosiantys prekeiviai.

Šventėje atsisakyta įprastų popierinių programėlių – organizatoriai tiki, kad „Žvalumo dienos“ veiklų sąrašą lankytojai ras internete savo išmaniuosiuose telefonuose arba plakatuose pačiame renginyje.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet šventėjė nebus leidžiama vartoti alkoholį ir kitus svaigalus, prašoma susilaikyti nuo rūkalų.

Šventės organizatoriai lankytojų prašys laikytis dabartinių renginių saugumo reikalavimų: laikytis saugaus vieno metro atstumo, maitinimo vietoje ir patalpose naudotis dezinfekcijos stotelėmis, dėvėti kaukes.

Renginys nemokamas įsigijusiems įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Daugiau informacijos apie šventę galima rasti paskyrose: https://www.facebook.com/zvalumodiena, https://www.facebook.com/events/595026381143642.

Norint dalyvauti kai kuriose veiklose reikia papildomo užmokesčio ar registracijos, atsinešti savo mankštos kilimėlį, specialius rūbus ar kt., tai nurodyta programoje, kurioje rasite veiklų laikus ir vietas žemėlapyje.

ŽEMĖLAPIS

PROGRAMA

 16* Mankštų pievoje

11 val. ritualinis šventės atidarymas „Saulės pasveikinimas” (visi aktyvių renginio praktikų dalyviai)

12 val. linijinių šokių pasirodymas ir pamoka (trenerė Diana Petkuvienė ir linijinių šokių grupė „Di Dance”)

12.30 val. judesio ir muzikos treniruotė „NIA džiaugsmas” (NIA trenerė Ingrida Merkininkė)

13.30 val. pažintinis sveikatingumo praktikų taidzičiuan ir čigongo užsiėmimas „Judesių potyriai” (instruktorė Edita Simanavičienė)

14.30 val. kineziterapinė mankšta (kineziterapeutė Irina Barzinskienė, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”). Reikalingi mankštos kilimėliai

15.30 val. taidzičiuan ir čigongo atvira pamoka ir mankšta visiems (Lietuvos taidzičiuan asociacija)

17 val. tempimo pratimų mankšta (mokytoja Aušrinė Tarailienė, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”). Reikalingi mankštos kilimėliai

18 val. treniruotė „Brazil butt” (kineziterapeutė Irina Barzinskienė, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”). Reikalingi mankštos kilimėliai.

Jei lis, praktikos kelsis į Muziejaus 1 salę I aukšte (2)

19 Meditacijų erdvėje

12 val. keturi parengiamieji Džong Juan čigongo pratimai ir praktika „Didysis medis” (Džong Juan čigongo instruktorė, vaizdinių terapeutė Loreta Tiagun)

13 val. meditacija „Darbas su vidinėmis baimėmis” (parapsichologas Sigitas Povilaitis). Reikalingi mankštos kilimėliai ir popierius užrašams

14.30 val. dinaminės meditacijos praktika „Laisvė” (Jurgita Alima Shakti, moteriškumo erdvė „Shakti”). Reikalingi mankštos kilimėliai, pagalvėlės, patariama turėti vandens atsigerti

16 val. universali moterų gimnastika „Žvaigždės gimimas” (Eglė Daubaraitė, praktikė ir moterų gimnastikos „Žvaigždės gimimas” bendruomenės narė). Reikalingi mankštos kilimėliai

17 val. Ošo vipasanos meditacija (jogos mokytojai, aktyvių meditacijų instruktoriai Jurgita Kalnutė ir Karolis Nekrošius, jogos studija „Mindful Yoga”). Reikalingi mankštos kilimėliai

Jei lis, praktikos kelsis į Muziejaus 1 edukacinę klasę II aukšte (4)

17 Auros lankoje

Per visą renginį

Asmeninės 15 minučių konsultacijos „Organizmo būklės tyrimai biorezonansiniu ir Kirliano metodais” (konsultuoja Artūras Dabkevičius). Kaina – 15 eurų

Asmeninės 1 valandos konsultacijos „Jei blogai jaučiatės”; asmeninės 2 valandų konsultacijos „Ar tikrai esate sveiki? („Pagaukime” ligą jai dar neprasidėjus”); 1,5 valandos konsultacijos poroms „Jei nesiseka sutarti” (atliekamas poros energinis suderinamumas) (konsultuoja parapsichologas Sigitas Povilaitis). Tik pagal išankstinę registraciją el. paštu sigitas@netradicineterapija.lt,

tel. 8 686 94952. Kaina – 40–60 eurų

Chirologijos konsultacija, arba „Skaitymas iš delnų linijų” 1–1,5 val. (konsultuoja gydytoja, chirologė Jolanta Šindeikienė). Tik pagal išankstinę registraciją el. paštu jolanta@netradicineterapija.lt,

tel. 8 682 43651. Kaina – 35 eurai

18 Galios vejoje

Per visą renginį kūno tempimo treniruoklis „Pravilo” (Darius Minsevičius). Kaina asmeniui – 10 eurų

15 val. treniruotė „Judesio darna sukant lazdą” (Žilvinas Šriubša, „Savigynos akademija”)

20 Jogos pievoje

12 val. kundalini jogos praktika su gongu (jogos ir meditacijų mokytoja Eglė Joana Šatkutė). Reikalingi mankštos kilimėliai ir lengvi apklotai

13.30 val. juoko joga (jogos mokytojai, aktyvių meditacijų instruktoriai Jurgita Kalnutė ir Karolis Nekrošius, jogos studija „Mindful Yoga”). Reikalingi mankštos kilimėliai

15 val. joga pradedantiesiems (jogos trenerė Aigustė Karaliūnaitė, jogos studija „Aiyoga”). Reikalingi mankštos kilimėliai. Išankstinė kilimėlių rezervacija https://www.facebook.com/aiyogafitness/

16 val. paskaita „Čakros – žmogaus energiniai centrai” (jogos klubo „Oum.lt” vadovas Audrius Bružas-Vilkas). Reikalingi mankštos kilimėliai

17 val. vinjasa jogos praktika (jogos trenerė Aigustė Karaliūnaitė, jogos studija „Aiyoga”). Reikalingi mankštos kilimėliai. Išankstinė kilimėlių rezervacija https://www.facebook.com/aiyogafitness/

Jei lis, praktikos kelsis į Muziejaus 1 edukacinę klasę II aukšte (4)

3 Muziejaus 2 salėje I aukšte

15 val. sąmoningo kvėpavimo ir garso terapijos sesija (parapsichologas Sigitas Povilaitis ir gongų muzikos meistras Raimondas Binkauskas). Tik pagal išankstinę registraciją el. paštu gongocentras@gmail.com, tel. 8 655 55254. Kaina asmeniui – 25 eurai. Reikalingi mankštos kilimėliai ir apklotai

Jei lis, praktika kelsis į Muziejaus 2 edukacinę klasę II aukšte (5)

8 Japoniškame sode

15 val. sąmoningo judesio praktika. Performansas „Suartėjimai” (šiuolaikinio šokio kūrėja ir sąmoningo judesio terapeutė Aistė Kriukelytė bei šokio ir judesio terapeutė Rasa Birietė)

9 Pirčių ir irklenčių įlankoje

Per visą renginį

Pirties meistrų paslaugos mobiliojoje pirtyje: vanojimas, kūno šveitimas, muilo putų masažas ir kitos procedūros (Lietuviškos pirties bičiulių draugija). Kaina asmeniui – 10 eurų. Reikalingi pirties drabužiai arba maudymosi kostiumėlis, rankšluostis, chalatas, paplūdimio šlepetės, pirties kepurė, puodelis arbatai

Programa „Optimaliečių” pirtyje „Ta vanta, tas garas, tie keli užėjimai – ir kas gali būti geriau!” (Blaivios gyvensenos, sveikatos, sporto ir turizmo draugija „Optimalietis“). Kaina asmeniui – 10 eurų. Reikalingi pirties drabužiai arba maudymosi kostiumėlis, rankšluostis, chalatas, paplūdimio šlepetės, pirties kepurė, puodelis arbatai

Per visą renginį

Irklenčių valdymo treniruotės ir mankštos ant irklenčių (klubas „Sup-board.lt”). Reikalinga lengva sportinė apranga arba maudymosi kostiumėlis. Mankštintis galima basomis, avint lengvus sportinius batelius arba specialius plaukiojimo batus. Būtina turėti drabužių persirengti ir rankšluostį. Dalyviai aprūpinami sportiniu inventoriumi bei gelbėjimosi liemenėmis

10 Sielos alėjoje

Per visą renginį astropsichologės Viktorijos Leontjevos-Jerenkevič asmeninės konsultacijos pagal išankstinę registraciją renginyje arba el. paštu sielosformule@gmail.com. Kaina – 29 eurai

14 val. pasakų terapija vaikams (pasakos skaitymas, aptarimas ir žinių užtvirtinimas praktine užduotėle bei patikusio pasakos momento piešimas)

11 Aikido pievoje

Atviros aikido pamokos (aikido mokyklos „Aidas” instruktoriai):

12, 13, 14, 15, 16 val. – 5–12 m. vaikams

12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 val. – suaugusiesiems

7 Žaliojo pastato terasoje ant stogo

17 val. garso joga (Jurgita Alima Shakti, moteriškumo erdvė „Shakti”). Reikalingi mankštos kilimėliai, pagalvėlės, patariama turėti vandens atsigerti

Jei lis, praktika kelsis į Informacinio centro salę (14)

6 Meno labirinte

11.30, 13, 15, 17 val. atpalaiduojamasis tapymas ant vandens EBRU „Gamta ir kūryba – ramina ir įkvepia” (VšĮ „Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA” Vilniaus regiono vadovė ir edukatorė Eglė Daubaraitė). Praktikos dalyvių skaičius ribotas, todėl norintys registruojami iš anksto el. paštu vilnius@vyta.lt arba prieš praktikas renginyje

12 Šokių pakyloje

12.30 val. Rytų (pilvo) šokio praktika moterims „Įsižeminimas. Tėkmė” (Jurgita Alima Shakti, moteriškumo erdvė „Shakti”). Turėti vandens atsigerti

14 val. linijinių šokių pasirodymas ir pamoka (trenerė Diana Petkuvienė ir linijinių šokių grupė „Di Dance”)

15 val. pilvo šokio pasirodymas bei pamoka (mokytoja Eglė Nedzinskienė, rytietiškų, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”)

16 ATS (American Tribal Style) pasirodymas bei pamokėlė (mokytoja Nadežda Maeki, rytietiškų, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”)

17 val. pilvo šokio pasirodymas bei pamoka (mokytoja Natalija Šostak, rytietiškų, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”)

18 val. ATS (American Tribal Style) pasirodymas bei pamokėlė (mokytoja Nadežda Maeki, rytietiškų, tribal šokių bei sveikatingumo studija „Orientalija”)

15 Sveikaturgyje

Lankytojus maitina Vilniaus restoranas „Ajurvedinė virtuvė”. Atsinešusiems savo indus karštajam patiekalui bus taikoma 15 proc. nuolaida

Bendrovės „Pharma Nord Lithuania” stende: loterija su dovanėlėmis. Pagrindinio prizo laimėtojas bus išaiškintas 18 val.

13, 15, 17 val. „Kanapinių” pavėsinėje: kanapių maisto produktų vertingųjų savybių pristatymas ir degustacija (Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija (KAPVIA)); prekyba kanapių maisto produktais (ūkininkas Andrius Šironas)

13 val. kūrybinės dirbtuvės „Žolelių aliejinės ištraukos” lietuviškų augalų žiniuonės Dalios Treigienės pavėsinėje; prekyba knygomis „Lietuviškų augalų galios” ir „Augalų Taro”, priemonėmis grožiui ir sveikatai iš augalų

13 val. kūrybinės dirbtuvės „Susikurk sau arbatos”. Kaina – 3 eurai (Vaiva Jundulaitė, ekologinio-biodinaminio ūkio šeimininkė)

„Muiliuko” pavėsinėje: prekyba natūraliais rankų darbo muilais, hidrolatais, kodicionieriais, šampūnais žmonėms ir šunims

„Saraswati krautuvėlės” pavėsinėje: prekyba natūralia kosmetika, rytietiškais aliejiniais kvepalais, rankų darbo smilkalais, papuošalais su natūraliais akmenimis, sveikatinamaisiais mineralais

*Renginio veiklos sektoriaus vieta žemėlapyje

Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti renginio programą

Lankytojų dėmesiui! Renginyje privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

Į renginį patariame atsinešti: indų maistui, skėtį, mankštos kilimėlį, veido kaukę pasyvioms praktikoms patalpose. Dalyvausiantiems kvėpavimo praktikoje: kilimėlį, pagalvėlę, užklotą. Dalyvausiantiems pirties programose: pirties kepurę, pirties drabužius (skraistę) arba maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, chalatą, paplūdimio šlepetes. Dalyvausiantiems irklenčių mankštoje: lengvą sportinę aprangą arba maudymosi kostiumėlį, specialius plaukiojimo batus, drabužių persirengti ir rankšluostį.

Šventėje nerūkome ir nevartojame svaigalų

Renginys nemokamas įsigijusiems Botanikos sodo lankymo bilietą (suaugusiesiems – 4 eurai, moksleiviams, studentams, pensininkams – 2 eurai, vaikams iki 7 metų – įėjimas nemokamas).