AKADEMIKO V. KONTRIMAVIČIAUS ATMINIMUI – MEDELIS VU BOTANIKOS SODE

Vilniaus universiteto botanikos sode, ant Žymių žmonių kalnelio, pasodintas akademiko Vytauto Kontrimavičiaus (1930–2016) 90-mečiui skirtas dviskiautis ginkmedis, dr. Aleksandro Šatkausko dovana Botanikos sodui. Tai seniausia iš augančių medžių rūšių.

Lietuvos mokslų akademijos biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius, Gamtos tyrimų centras ir VU Botanikos sodas pagerbė žymaus Lietuvos zoologo, parazitologo, helmintologo, ekologo, habilituoto biologijos mokslų daktaro V. Kontrimavičiaus atminimą. Jis daug dešimtmečių tyrė parazitų vaidmenį ekosistemose  ir  populiacijose,  jų  įvairovę, naminių  ir  laukinių  gyvūnų,  daugiausia kiauninių  ir  kiškinių,  helmintų  sistematiką ir ekologiją, aprašė ne vieną naują mokslui rūšį.  V.  Kontrimavičiui  vadovaujant,  parengta  ir  apginta  per  16  daktaro  disertacijų.

Rugsėjo 15 d. vykusiame renginyje dalyvavo ir atsiminimais apie akad. Vytautą Kontrimavičių dalinosi LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas akad. Vaidutis Kučinskas, LMA viceprezidentas, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas akad. Zenonas Dabkevičius, MA prezidentas akademikas Juras Banys, Gamtos tyrimų centro direktorius prof. Sigitas Podėnas, VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, akad. Vytautas Basys, akad. Jonas Remigijus Naujalis, dr. Aleksandras Šatkauskas, Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos vadovas akad. Gediminas Valkiūnas ir kiti.