Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

MOKINIŲ FLORISTIKOS DARBŲ VIRTUALI PARODA „DŪZGIAM KALĖDAS SODE!”

Dėkojame kasmetinio mokinių floristikos konkurso „Dūzgiam Kalėdas sode!” entuziastams, kurie ir šiais metais sukūrė darbus VIRTUALIAI PARODAI!

 A GRUPĖS DARBAI    ir  B ir C GRUPIŲ DARBAI

Šiais metais konkursas „Dūzgiam Kalėdas sode!” negalėjo įvykti dėl situacijos šalyje. Tačiau net 26 skirtingų amžiaus grupių mokiniai bei studentai savo kūryba pratęsė konkurso idėją ir nuspredė dalyvauti virtualioje parodoje. Jie sukūrė po 2 floristikos darbus namuose ar mokykloje ir atsiuntė jų nuotraukas. Yra ir kolektyvinis klasės darbas, kuriuo taip pat džiaugiamės, nors jis atliktas ne pagal konkurso sąlygas.

2019 m. konkurse, kuris rengiamas VU Botanikos sode Kairėnuose, dalyvavo 25-ių vidurinių ir profesinių mokyklų 56 mokiniai iš 9 Lietuvos miestų ir miestelių! Kelios 2019 m. akimirkos:

       

Šiais metais kviečiame į VIRTUALIĄ floristikos darbų PARODĄ! Čia jūs galite praturtinti save puikiomis ir išradingomis idėjomis kaip papuošti aplinką laukiant Šv. Kalėdų. Kaip ir kiekvienais metais, kūrybingų jaunuolių darbai yra labai išradingi. Kompozicijose naudojamos natūraliai išraiškingais  raštais išvagotos medžio šakos, beržo ir Kalėdomis kvepiančios pušų šakelės. Darbai dekoruoti spygliais, samanomis, linais, riešutų geldelėmis, ąžuolo gilių kepurėlėmis, džiovintais žiedais ir vaisiais…Parodos dalyviai kūrė darbus pagal Konkurso taisyklių užduotis. Dalyvavo A, B ir C grupių jaunuoliai.

5 PARODOS LANKYTOJŲ PRIZAI skirti parodos dalyviams, kurie surinko daugiausiai „Like'ų“ (ir Širdelių) prie savo darbų iki  gruodžio 15 d. Vilniaus universiteto botanikos sodo Facebook‘e.

SVEIKINAME:

  • Agniešką Tetianec (506 balsai)
  • Emiliją Koroliovą (442 balsai)
  • Gabrielą Verkovską (435 balsai)
  • Gretą Mašalaitytę (396 balsai)
  • Viktoriją Staselovič (306 balsai)

Visi parodos dalyviai ir juos parodai paruošę mokytojai apdovanoti Pažymėjimais ir VU Botanikos sodo bei parodos rėmėjo Vilniaus m. savivaldybės įsteigtais prizais. Prašytume pasiimti dovanas po karantino iš anksto sutarus atvykimo laiką tel. +370 5 2193139. Pažymėjimai ir dovanos supakuotos dalyvavusioms mokykloms (mokiniams ir mokytojams kartu), todėl prašome atvykti 1 mokyklos atstovą paimti visų mokyklos dalyvių dovanų.

A GRUPĖS DARBAI ir B ir C GRUPIŲ DARBAI

A GRUPĖS DALYVIAI (V–VIII klasių mokiniai) turėjo sukurti KOMPOZICIJĄ KALĖDINIAM  STALUI (kompozicijos plotis ir ilgis 30–50 cm, aukštis – iki 30 cm, padedama ant stalo; panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų) ir PAKABINAMĄ KALĖDINĮ PAPUOŠALĄ „VARVEKLIS“ (darbo ilgis 30–50 cm, sukūrimui panaudota ne mažiau kaip 50 proc. gamtinės kilmės medžiagų). 

Birutė Venslavičiūtė. Darbai „Prisėsk šalia...“ ir „Šeima – lyg varveklis“. Autorė kviečia visus bent per Kalėdas prisėsti šalia: mintimis, atmintyje, virtualiai ar realiai. Kompozicija „Varveklis“ ji primena, kad ne nuo dydžio priklauso grožis, ir mažoje šeimoje gali būti didelė laimė ir meilė.

     

Marta Kazakevič. Darbus „Kalėdų stebuklas“ ir „Varveklis“ autorė sukūrė iš natūralių medžiagų, papuošė miško gėrybėmis.

     

Dominika Počopkaitė. Kompozicijas „Kalėdų žvaigždė“ ir „Varveklis“ autorė sukūrė iš natūralių medžiagų, papuošė miško gėrybėmis.

     

Aliona Jacyna. Kalėdinį papuošalą „Kalėdų džiaugsmas“ ir kompoziciją „Kalėdų stebuklas“ autorė papuošė ryškiais dumplainių „žiedais“, panaudojo ir kitas gamtines medžiagas: riešutus, žievę, šakeles.

     

Kotryna Dikčiūtė. Darbai „Jaukumas“ ir „Varveklis“. Autorė siūlo laukiant švenčių sukurti gerą nuotaiką, jaukų kampelį, ir kalėdinei kompozicijai „Jaukumas“ naudojo įvairių atspalvių rudeninius lapus, o tikrovišką varveklį sukūrė naudodama medžio šakelę.

     

Fiona Deinarovič. Šie floristikos kūriniai leidžia pajusti miško kvapą ir artumą per Kalėdas, tam autorė naudojo eglės ir pušies šakas, kankorėžius, uogas, samanas ir kt.

     

Amelija Gil. Darbai „Gamtos salelė“ ir „Imbierinis varveklis“. Autorė apie kalėdinę kompoziciją sako: „Gyvenu už miesto, pro langą matau medžius, įvairiais metų laikais besikeičiančią gamtą. Artėjant žiemai vakarai tamsūs ir ilgi, todėl nusprendžiau gamtos dalelę perkelti į namus: pririnkau kankorėžių, samanų, išdžiovinau supjaustytas apelsino riekeles, papuošiau kvepiančiomis cinamono lazdelėmis ir namuose pakvipo šventėmis!“ Na, o pavadinimas „Imbierinis varveklis“ kalba pats už save.

     

Darek Kizelevič. Darbai „Kalėdinis miškas“ ir „Gamtos varveklis“. Kompozicijų pagrindu autorius pasirinko žalios spalvos gamtines medžiagas, primenančias mišką.

     

Viktorija Staselovič. Darbai „Žiemos simbolis“ ir „Kalėdinis simbolis“. Autorė apie savo sukurtą „Žiemos simbolį“ rašo: „Ne tik žiemą galime grožėtis ledo varvekliais... Prisiminus saulėtą vasarą sukūriau „jausmų varveklį“, į kurį sudėjau vasaros žiedų kvapą, ramybę, gražiausius prisiminimus. Juk mūsų jausmai kartais irgi virsta varvekliais, kuriuos ištirpdo meilė, džiaugsmas, šypsena. Tegul mūsų širdyse susidarę varvekliai ištirpsta nuo gerumo žodžių, atjautos vienas kitam.“

O „Kalėdiniam simboliui“ parašė šias eiles: Kai vakaras ateina ir darosi ramu, / Susėdam mes prie švento stalo, / Kad vėl pabūtume kartu. / Kai susitinka žvilgsniai ir širdį verianti tyla, / Tu palieti jausmų kertelę, / Kur slypi meilė, džiaugsmas, atjauta...

Turbūt kiekvienam labai svarbus Kalėdinis laukimas, todėl šis simbolinis vainikas puoš mūsų namus iki švenčių.

     

Elžbieta Ana Baniukevič. Darbai varveklis „Laisvas paukštis tas, mano brolis...“ ir „Ir aš kada nors išskrisiu...“. Kompozicijose autorė panaudojo samanas, lapus, vynuogių stiebus, ąžuolo lapus. Ir iliustravo J. Aisčio eilėmis: MYLI mane, Dievuli geras, / Skliautuose šypsais ir sakai: / Tau upės bėga, girios šnera / Ir metų keičiasi laikai...“. 

     

Agnieška Tetianec. Darbai varveklis „Kalėdinis kisielius“ ir „Kalėdinis pyragas“. Kompozicijose autorė naudojo medieną, samanas, lapus, prieskonius, juosteles, lauko žoles ir kt.

     

Emilija Koroliova. Darbai „Žibintas“ ir „Žibintų šventė“. Abiejų kompozicijų tema – žibintai. „Žibintas yra mėnulio formos, nes mėnulis – nakties žibintas. Dekoracijai pagaminti naudojamas buvo šienas, o dekorui kėnio šakos, guboja, sausažiedė gėlė – blizgė, maži kankorėžiai. „Žibintų šventė“ susijusi su Rytų Azijos Naujaisiais metais, kurie švenčiami 15 dienų.“ Autorė naudojo vynuogių šakas varvekliui suformuoti. Dekoracija papuošta baltos spalvos dažytais medienos gabaliukais, primenančiais ledą. Žibintų šventė Rytų Azijoje visada šviečia įvairiomis spalvomis, todėl dekoracija buvo papuošta mini girlianda.

     

Viktorija Truselevič. Darbai varveklis „Vaikystės džiaugsmas“ ir „Kalėdinis džiaugsmas“. Kompozicijose autorė naudojo samanas, lapus, šakeles, miško samanas, kankorėžius, laukų žoles.

     

Kolektyvas Ūla Minderytė, Adrijus Bindorius, Deividas Katilius, Andrius Miliušis, Tajus Dailidė, Toma Aistė Berlinskaitė. Kompoziciją „Užšaldytos svajonės“ sukūrė bendrai grupė moksleivių, kiekvienas pateikdamas savo požiūrį į svajonių temą.

     

Kajetana Pernatkinaitė. Darbai varveklis „Nuotaikos pakilimas“ ir „Stebuklų pasaulis“. Žinome, kad vaikai mėgsta pakrimsti varveklių, bet paskutiniais metais, deja, oro sąlygos nėra palankios jiems atsirasti, belieka kurti juos patiems...

     

Darija Guginytė. Darbai „Žiemos sodas“ ir varveklis „Kalėdų pasaka“. Kompozicijos primena mums Kalėdinio ryto džiaugsmą pakuojant dovanas ir būnant su šeima.

     

Cezarijus Gancėvskis. Darbai „Pakilimas“ ir „Arčiau žemės“. Autorius Kalėdinėje kompozicijoje akcentuoja šviesias nuotaikas, o į varveklį siūlo pažvelgti kitu kampu, ne kaip į vandens, o kaip į žaliosios gamtos kūrinį.

     

B GRUPĖS DALYVIAI (IX–XII klasių mokiniai) turėjo sukurti pakabinamą PAVEIKSLĄ RĖME „ŽIEMA“ (formatas A3 (297 mm x 420 mm), sukūrimui panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų kaip lapai, sėklos, samanos, šakos ir pan.)  ir KALĖDŲ MEDĮ (ne eglutę!) Darbo aukštis 50–70 cm, darbas pastatomas ant stalo. Jo sukūrimui turi būti panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų.  

Gabriela Verkovska. Darbai „Stebuklingas miškas“ ir „Svajones pildantis medis“. „Stebuklingą mišką“ autorė išaugino iš pušies ir tujos spyglių, į kompoziciją įtraukti kankorėžiai, šakelės, uogos ir kavos pupelės. „Svajones pildančio medžio“ pagrindą sudaro pušies šakelės, jį papildo uogos, medžio šakelės, lemputės.

     

Patricija Vaškovič. Darbai „Netikėta šalna“ ir „Stebuklingos šakelės“. „Kaime ar miške žiema atrodo kaip tikra pasaka. Šiame paveiksle ir norėjau parodyti tą pačią žiemos pasaką“, – sako autorė apie „Netikėtą šalną“. Antroji kompozicija taip pat atskleidžia, kad gražiausiai medžiai atrodo žiemą.

     

C GRUPĖS DALYVIAI (profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai) turėjo sukurti FLORISTINĘ KALĖDINĘ EGLUTĘ (aukštis 70–100 cm., sukūrimui panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų) ir pakabinamą KALĖDINĘ GIRLIANDĄ (kabinama vertikaliai arba horizontaliai, sukūrimui panaudota ne mažiau kaip 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų). 

Evelina Golonbevska. Darbai „Šventinė žaliaskarė“ ir „Sidabrinė gama“. Autorė sukūrė modernią Kalėdų eglutę, kurios grožis slypi paprastume. Kalėdinė girlianda atrodo lengva kaip snaigės, krentančios ant žemes, su eglutės motyvais  ir sidabrinėmis dulkėmis.

     

Eva Naruševič. Darbai „Išsiveržiančios Kalėdos“ ir „Kalėdų kvapas“. Pavadinimas tiksliai atitinka eglutės vaizdą: atrodo, kad spalvingos, linksmos, šiltos Kalėdos tiesiog veržiasi iš įprasto metų fono. Žalią, santūrią girliandą autorė taip pat papuošė ryškiais spalviniais akcentais.

     

Aleksandra Bykovskaja. Darbai „Aviečiukas-eglė“ ir BEŠ (burbulai, eglė, šakos) girlianda. „Norėjau padaryti kompoziciją, kurią galima būtų naudoti ir kasdien, ir šventinėmis dienomis, todėl padariau vieną eglės pusę prastesnę, o kitą puošnesnę. Girlianda turi daug kabinimo būdų ir gali transformuotis į eglę.“ Kuriant eglutę, pagrindinės medžiagos buvo aviečių pagaliukai, skirtingos eglių šakos ir kankorėžiai. Papildamos medžiagos: viela, popierius, kalėdiniai žaislai. Panaudota inkliuzijos technika, pagaliukų pynimas. Girliandos pagrindinės medžiagos – įvairių eglių šakos. Papildomos medžiagos: viela, kalėdiniai žaislai, kankorėžiai, kalėdinė girlianda.

     

Greta Mašalaitytė. „Pajusk gamtos tekstilę“ ir „Žiemos speige“. „Vasarai išėjus, norisi surinktų žolynų žavesį įprasminti kūryboje. Neįprasta naudoti kuklų kūdros švendrą kalėdiniuose darbuose, bet kartu ir labai gera prisiminti vasarą praleistą laiką prie vandens, lyg įsileistumėme dalelę gamtos į savo šiltus namus ir drauge sutiktume šventinius vakarus. Tuo tarpu pasitikdami žiemos šventes, viliamės, jog jos bus baltos, snieguotos – lyg iš vaikystės pasakų. ,,Žiemos speige“ – džiaugsmingas ir valiūkiškas pušies spygliukų šokis, pabalintas ir apipintas šerkšno“, – pristato autorė savo darbus.

     

Akvilė Kuktelionytė. Darbai „Prisiminimų apsuptyje“ ir „Praeitis dabartyje“. „Kalėdos neapsieina be eglutės ir jos papuošimų. Jai panaudojau nertas snaiges, kurios atspindi sniegą, gausias pusnis. Beržų šakų pynė, apipindama eglutę, atspindi namų jaukumą ir šilumą. Girlianda-festonas – tai unikalus objektas savo išskirtine forma, atkeliavęs iš praeities, bet pritaikytas dabartyje. Panaudotos natūralesnės medžiagos: kėnis, linas, šiuolaikiniai rankų darbo dekoravimo elementai, kad atspindėtų didžiųjų žiemos švenčių tradicijas.“

     

Irena Kudriašova. Darbai „Fejerverkas“ ir „Varveklis Varpelio garse“. Kompozicija sukomponuota floristiniame inde, jos pagrindinė medžiaga – transformuoti lapai. Varveklio konstrukcijai panaudoti maumedžio kankorėžiai ir dekoratyvinės pailgų augalų imitacijos.

     

Viktorija Frolova. Darbai „Auksinė eglutė“ ir „Nuo rudens iki Kalėdų.“ Pagrindinė kompozicijos medžiaga – pistacijų lukštai. Postamentui naudotos natūralios ir dirbtinės dekoratyvinės medžiagos. Girliandos konstrukcijai panaudoti natūralūs transformuoti medžių lapai.

     

Irma Zinkevičiūtė. Darbai „Eglė Žaliaskarė“ ir girlianda „Burbuliukė“. „Floristinės kalėdinės eglutės pagrindą dariau iš putplasčio, taip pat ir stovą, formą nudažiau žalia spalva ir dengiau pušies šakomis, tvirtinau prie pagrindo su karštais klijais. Dekoravau žaisliukais ir šviečiančia girlianda, taip pat dėjau ir kankorėžių, ant viršūnės uždėjau kalėdinę kepurę. Kalėdinę girliandą dariau iš eglės šakų, tvirtinau šakas su vielele ir papuošiau burbuline girlianda“, – pristato savo darbus autorė.