PARODA MUZIEJUJE „TEN KUR AUGA LOTOSAS"

Meno studijos tapybos kinų technika paroda

TEN KUR AUGA LOTOSAS

2021.07.02-25

Šeštadieniais, sekmadieniais nuo 12.00 iki 18.00 val.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Kairėnuose Muziejus

Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos-sodas.vu.lt

Prieš kelerius metus meno vadovė Svetlana Pavliukovič subūrė grupę suaugusiųjų, norinčių pramokti kinų tapybos. Ši tapyba – daugiau nei tiesiog teptukas ir dažai: žavinti, suteikianti ramybę, pakili ir persmelkta istorijos tapyba, kurioje kiekvienas randa kažką artimo sau.

Mūsų grupėje tapoma GUNBI ir SE-i stiliais. Šios technikos kinų dailėje įsitvirtino dinastijos Sun (960–1279 m.) valdymo metais. Grupė menininkų, išsilavinusių, kūrybingų žmonių, veikiamų to meto poetų ir filosofų kūrybos, padarė didžiulę įtaką kinų dailės plėtrai. Gunbi – dailus, skrupulingas ir detalus darbas teptuku. Vaizduojamos gėlės, paukščiai ir peizažai kruopščiai išpiešti. Se-i stilius pasižymėjo laisva tapybos maniera, jis lengvais judesiais išreiškia esmę ir atkartoja akimirkos emocinę būseną.

Parodoje pateikiami darbai  yra kinų dailininkų kopijos. Temos įvairios, bet visas jas jungia įkvepianti Kinijos gamta, – ten kur auga lotosas.

Darbus parodoje eksponuoja: Sigita Kutienė, Regina Ustilaitė, Jelena Borisenko, Danguolė Guobienė, Jelena Lukjanova, Svetlana Mamedova, Loreta Serovienė, Ina Orlova, Liudmila Dambrauskiene, Jelena Astrachankina, Liudmila Voicesuk, Svetlana Pavliukovič.