Vilniaus universitetas

MENIU

Naujienos

MUZIEJUJE: FOTOGRAFIJŲ PARODA PAREIDOLIJA

Mindaugo Meškausko

fotografijų paroda

PAREIDOLIJA

2021.08.07–10.03

Vilniaus universiteto botanikos sodo Muziejuje

Kairėnų g. 43, Vilnius. www.botanikos–sodas.vu.lt

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais nuo 12.00 iki 18.00 val.

Pareidolija

Be abejo, jūs patys esate patyrę tokį fenomeną, kai atsitiktinai ištiškusioje dėmėje, debesyse, chaotiškai sukritusiuse daiktuose ar saulės apšviestose faktūrose įžiūrite veidus, figūras, įvairius žvėrelius ar kažkokius fantastinius objektus. Toks mūsų vaizduotės vaisius turi mokslišką pavadinimą – Pareidolija.

Apie tai ir yra šis fotoprojektas. Jame tik medžių kamienai, tačiau mūsų fantazija leidžia juose įžiūrėti pitekantropo kaukolę, kojotą, varlę, kumšteliu grūmojantį tinginį, fantastines pabaisas, kosminius laivus ar tolimas planetas.

Alymedžių, vynmedžių, azineirų, kamštmedžių, retų, Lietuvoje neaugančių, ąžuolų rūšių kamienai, taip pat paprastų lietuviškų obelų ar uosių medgaliai, kempės – visi papuolę į kontrastingą šviesą, netekę supančios aplinkos konteksto, tampa nesuvokiamo dydžio, užburiančių, smalsumą žadinančių formų ir šešėlių žaismu.

Autorius kviečia ir jus pasinerti į fantazijos žaidimą.

Visos fotografijos pagamintos nenaudojant jokių skaitmeninių technologijų: fotografuota sena dumpline kamera, ant didelio formato sidabro želatinos negatyvų, o pačios nuotraukos atspaustos ‚šlapiuoju būdu” ant sidabro bromido popieriaus.

Apie autorių

Mindaugas Meškauskas (g.1971) – apdovanojimų pelnęs televizijos režisierius ir scenaristas.

Kuriantis didžiausius muzikinius ir pramoginius šou Lietuvoje – „X Faktorius”, „Lietuvos Talentai”, muzikiniai apdovanojimai M.A.M.A., o taip pat kultūrinės dokumentikos filmus ir realybės šou.

Kaip fotografas yra surengęs aštuonias personalines parodas, dalyvavo meno projektuose Vilniuje, Prahoje, Londone, Milane. Šlapiu kolodijumi sukurti portretai išspausdinti Seities Magazine, The Collodion Book, įvairiuose vietiniuose leidiniuose, taip pat ant muzikinių albumų viršelių.

Autorius kuria išskirtinai naudodamas tik senąsias, istorines, analoginės fotografijos technologijas.

Portretų seriją, eksponuotą parodoje „Žmonės grąžinę praeitį” yra įsigijęs Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai. Portretų seriją, eksponuotą parodoje modernaus meno muziejuje MO, „Iš tos Operos” yra įsigiję Vilnius City Opera.