ŽYDĖJIMO KALENDORIUS

2022 07 01

Liepos mėnesį pasitinkame tradiciškai – prasidėjusiu lelijų ir rožių žydėjimu. Taip pat pradeda žydėti viendienės (Hemerocallis), jų galima rasti įvairiose sodo teritorijose.

RODODENDRYNE ir Japoniškame sode šiuo metu puiki vieta pailsėti nuo karštų saulės spindulių. Tvenkinyje plaukioja žuvys, kurias saulėtą dieną itin lengva pastebėti.

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI daugybė rožių rūšių ir veislių. (Rosa spinossisima) veislės: ‘Aicha‘, ‘Plena‘, ‘Papula‘, ‘Stanwell Perpetual‘, prancūzinių ir baltažiedžių rožių veislės: Rosa alba ‘Maxima‘, ‘Chloris‘, ‘Felicite Permantier‘, damaskinės rožės  (R. damascena): ‘Botzaris’, ‘Ispahan’, ‘Petite Lisette’, ‘Leda’, ‘Quatre Saisons’ ir daugelis kitų.

ŽOLINIŲ DEKORATYVIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE neabejotinai šiuo metu karaliauja lelijos (Lilium). Labai gausiai žydi alpinių augalų kolekcija – ryškiais rožiniais žiedais žydi čiobreliai (Thymus mongolicus), geltonai žalsvais žiedais – švelniosios rasakilos (Alchemilla mollis), šviesiai geltonais žiedais – rūteniai (Corydalis cheilanthifolia), katžolė (Nepeta racemosa subsp. racemosa) ir dar gausybė įvairiausių augalų rūšių. Šalia šios kolekcijos galima apžiūrėti šviesiamėgius augalus, taip pat pradeda žydėti viendienės (Hemerocallis).

NATŪRALIOS FLOROS AUGALAI ŽYDI ĮVAIRIOSE VIETOSE: atvirose saulėtose vietose žydi įvairių rūšių dobilai (Trifolium), barkūnai (Melilotus), čiobreliai (Thymus), mažasis dobilas (Trifolium dubium) ir daug kitų genčių rūšių. Parko pakraščiuose galima džiaugtis mėlynuojančiais plačialapės veronikos (Veronica teucrium) žiedynais. Žydi pievų varpiniai augalai.

Viendienių kolekcija

Lelijų kolekcija