SODO ŽYDĖJIMO KALENDORIUS

2022 07 27

Vasaros žiedų spalvos visur: kolekcijose, parke, tvenkinių pakrantėse, pievose. O vasaros kasdien lieka vis mažiau, todėl turime mėgautis kiekviena jos diena!

Įsibėgėjo viendienių (Hemerocallis) žydėjimas. Gausybę žiedų dovanoja parko rožių kolekcija, pradėję žydėti flioksai. Dar džiugina spalvomis astilbės.

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI: erškėčiai (Rosa), vijokliniai sausmedžiai (Lonicera), raganės (Clematis), kalikantai (Calycanthus), lanksvos (Spiraea) ir daugelis kitų augalų. Naujuosiuose dendrologinių kolekcijų plotuose jau žydi hortenzijos (Hydrangea), sidabrakrūmiai (Dasiphora), dėmesį patraukia dekoratyvūs varpiniai augalai, įvairių lajos formų ir dydžių kadagiai (Juniperus), tujos (Thuja), pušys (Pinus) ir dar daugelis kitų augalų, kurių žydėjimu galime gėrėtis.

ŽOLINIŲ DEKORATYVIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI: viendienės (Hemerocallis), astilbės (Astilbe), įvairūs varpiniai augalai, zundos (Eryngium), knifofijos (Kniphofia), levandos (Lavandula), flioksai (Phlox), monardos (Monarda) ir kitų genčių rūšys. Labai įspūdingai atrodo Alpinių augalų kolekcija, kur galima pamatyti daug žydinčių augalų, kilusių iš skirtingų žemynų kalnų, o šalia galima pamatyti saulėtoje vietoje augančių žolinių dekoratyvinių augalų kolekciją.

Didžiagraižė baltagalvė (Leucanthemum maximum) 'Stern von Antwerpen', auginama netoli šaltinio, tiesiog užburia savo grožiu. Baltų žiedų jūra nepaliks abejingų.

Verta atkreipti dėmesį į pavėsyje auginamas kalijas (Zantedeschia), nes jų žiedynų papėdlapiai ne tik balti. Žydi aromatingi augalai: šalavijai (Salvia), raudonėliai (Origanum), čiobreliai (Thymus).

Kad dienos trumpėja, parodo pradedantys žydėti jurginai – vasara persirito į antra pusę, nenumaldomai artėja ruduo.

NATŪRALIOS FLOROS AUGALAI ŽYDI ĮVAIRIOSE VIETOSE. Atvirose saulėtose vietose žydi įvairių rūšių dobilai (Trifolium), barkūnai (Melilotus), čiobreliai (Thymus), trūkažolės (Chicorium), vikiai (Vicia), gargždeniai (Lotus); bajorės (Centaurea), dirvinės buožainės (Knautia arvensis), daug kitų genčių augalų rūšių.

Taip pat dar gausiai žydi gelsvalapė usnis (Cirsium oleraceum), paprastoji raudoklė (Lythrum salicaria) ir kitos augalų rūšys.

Plačiau apie alpinių augalų kolekciją

Viendienių kolekcija