ŽYDĖJIMO KALENDORIUS

2022 08 11

Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, kuris skatina džiaugtis kiekviena šilta diena, nes po truputį teks užleisti vietą rudeniui. Džiaugiamės hortenzijų (Hydrangea), flioksų (Phlox) žydėjimu. Pradeda žydėti jurginai (Dahlia), kardeliai (Gladiolus) – vasara persirito į antrą pusę.

RODODENDRYNE ir Japoniškame sode šiuo metu vyrauja lapija, tvenkinyje plaukioja žuvys. Puiki vieta ramiam ir tyliam atokvėpiui.

DENDROLOGINĖSE KOLEKCIJOSE ŽYDI: erškėčiai (Rosa), vijokliniai sausmedžiai (Lonicera), raganės (Clematis), kalikantai (Calycanthus), lanksvos (Spiraea) ir kt.  Naujuosiuose dendrologinių kolekcijų plotuose jau žydi hortenzijos (Hydrangea), sidabrakrūmiai (Dasiphora), dėmesį patraukia dekoratyvūs varpiniai augalai, įvairių lajos formų ir dydžių kadagiai (Juniperus), tujos (Thuja), pušys (Pinus) ir daugelis kitų augalų.

ŽOLINIŲ DEKORATYVIŲ AUGALŲ KOLEKCIJOSE ŽYDI: viendienės (Hemerocallis), įvairūs varpiniai augalai, zundos (Eryngium), knifofijos (Kniphofia), flioksai (Phlox), monardos (Monarda) ir kitų genčių rūšys. Labai įspūdingai atrodo Alpinių augalų kolekcija, kur galima pamatyti daug žydinčių augalų, kilusių iš skirtingų žemynų kalnų, o šalia galima pamatyti saulėtoje vietoje augančių žolinių dekoratyvinių augalų kolekciją. Verta atkreipti dėmesį į pavėsyje auginamas kalijas (Zantedeschia), nes jų žiedynų papėdlapiai ne tik balti. Žydi aromatingi augalai: šalavijai (Salvia), raudonėliai (Origanum).

NATŪRALIOS FLOROS AUGALAI ŽYDI ĮVAIRIOSE VIETOSE. Atvirose saulėtose vietose žydi įvairių rūšių dobilai (Trifolium), barkūnai (Melilotus), trūkažolės (Chicorium), vikiai (Vicia), gargždeniai (Lotus); bajorės (Centaurea), dirvinės buožainės (Knautia arvensis), daug kitų genčių augalų rūšių. Dar žydi gelsvalapė usnis (Cirsium oleraceum), paprastoji raudoklė (Lythrum salicaria) ir kitos rūšys.

Sodo žemėlapis

Darbo laikas ir lankymo bilietai

Daugiau naujienų ir informacijos botanikos sodo Facebook paskyroje